Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez demencia lehet már fiatalon?

Ez demencia lehet már fiatalon?

Figyelt kérdés

Vezetni nem nagyon merek, mivel nem tudok egyszerre több dologra koncentrálni. Könnyen elterelődik a figyelmem tévézés közben is, vagy beszélgetés közben. Nehéz dolgokra visszaemlékezzek, emiatt mindent fel kell írjak különben elfelejtem. Ismerősöm vette észre, hogy sokat romlottak a kognitív funkcióim, pedig nem iszom, és nem használok kábítószert.


27F



márc. 16. 10:45
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

"Rendesen diagnosztizáltak?"


Nem tudom, 10 perc konzultáció után adtak diagnózist, a gyógyszert amit kaptam szedni se bírtam.


Ami volt munkám eddig mindet meguntam, meg a koncentrálás sem megy, plusz nagy félelmem, ha felbosszant valaki akkor ártok neki, (volt már rá példa régen). Erre jön egy enyhe paranoia pl. fontolgatom, hogy kést hordok magamnál, meg ilyesmi.

márc. 17. 14:14
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

El kéne menni egy másik orvoshoz, és ha ad gyógyszert, azt szedni. Ha nem megfelelő, akkor szólni, és másikat kérni.

Ne hordj kést magadnál, nincs rá szükség, csak bajba sodrod magadat.

márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
10 perc után skizofrénia diagnózis? Ki volt ez a nagyszerű szakember? (A kérdésre nem kérek konkrét választ, mert jogsértő lehet, a kérdés inkább köktői).
márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Néhány hónapja beszélgettem itt valakivel, aki fertőzésfóbiával ment pszichiáterhez és az is néhány perc beszélgetés után megállapította, hogy skizofrén. A tünetei nem is tűntek annak. Ez azért szörnyű, mert amióta EESZT van, ez levakarhatatlan lesz, még ha később más orvos szerint nem skizo, a rendszerből nem törölhető ki többé. A skizofrénia diagnózisnak rengeteg hátránya van, nagyon félnek ettől a bajtól az emberek. Emiatt nem lenne szabad felületes vizsgálat után ilyen diagnózist adni. Pláne gyógyszerezni.

A kérdező problémája fakadhat stresszből, kezeletlen depresszióból, vagy figyelemzavarból (ADD vagy ADHD). Ez utóbbi nem ritkán csak akkor derül ki, ha az illető elkezd autót vezetni, mert az érettségiig simán el lehet jutni anélkül, hogy felfedeznék. Sőt, ha nem kezd ilyen tevékenységbe vagy más olyasmibe, amiben pl. egyszerre többfelé kell figyelni, egész élet alatt rejtve maradhat. Az érintettek enyhe esetben jól megtanulnak vele élni, pl. több mindent felírnak, leellenőrzik többször, bezárták-e az ajtót, minden fontos náluk van-e indulás előtt.

A depresszió meg ú.n. pszeudodemenciát okozhat, ami visszafordítható megfelelő kezeléssel. A kérdezőnek érdemes lenne más orvost is felkeresni másodvéleményért. Én már jártam úgy testi betegségnél, hogy egy orvos félrediagnosztizált, aztán egy másik közölte, az a diagnózis téves volt, mást állapított meg sikeresen és gyorsan ki is kezelt a bajomból. Ha az anyagiak gondot jelentenek, a családodat próbáld meggyőzni, hogy ideiglenesen fizessék a tébédet, mert így nem tudsz A-ról a B-re jutni. Gondolom, a szüleiddel laksz, mert különben már az utcán lehetnél jövedelem nélkül, vagy nagyon alacsony jövedelemmel.

márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!