Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdődő demenciás, paranoid...

Kezdődő demenciás, paranoid tévképzetes hozzátartozóval együttélésre tippek?

Figyelt kérdés

Orvoshoz nem akar menni, szerinte neki semmi baja, napi szintűek a viták, mindenen is, mindenbe beleköt, a felfogó képessége nagyon gyorsan épül le, néha vannak olyan időszakai, hogy 5-10 perc alatt 3-5x kérdezi meg ugyanazt és esküszik, hogy ő ezt most kérdezi először, random helyekre elpakol dolgokat, szerinte megfigyelik (és már engem is), látják, hallják, és lopják a telefonjából a dolgokat valakik. Meg van róla győződve, hogy én is ellene vagyok, és csak azért találom ezt az egészet ki mert meg akarom szerezni a lakását.... Szinte folyamatosan motyog magában, vagy a képzeletbeli emberekkel beszélget, vagy engem szid (holott kvázi én tartom el).


Milyen tippek trükkök vannak arra, hogy én ne "bolonduljak bele" ebbe? Igyekszem minél kevesebb időt itthon lenni, de az itthoni munknavégzés és az esti suli nem ennek kedvez. Ezen kívül nagyrészt igyekszem ignorálni, "egyetérteni" a téveszméivel, mivel megmagyarázni úgy se tudom...


Már így is szorongok, soha életemben nem voltam szorongós, pánikrohamom is volt már 1-2x az elmúlt időszakban (előtte soha), szóval már elég nehezen tudom ezt fenntartani.

Orvos nem segít, mondván "amíg nem ön és közveszélyes" addig nem tudnak vele mit csinálni amennyiben ő nem ismeri el, hogy segítség kell neki.


Minden tippet, trükköt, tanácsot szívesen fogadok!



febr. 22. 17:58
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
72%
Nem hiszem, hogy létezik valami trükk az ilyen sajnálatos helyzetre. Sok-sok türelemmel emlékeztetni kell magadat a régmúlt szép emlékekre.
febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy neurológiai vizsgálatra beutalhatná a háziorvosa. Onnan meg hátha megjavasolják a pszichiátriát is.

Sajnos ez jobb mem lesz. Részvétem.

febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
mi a helyzet azóta veletek?
ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!