Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez demencia lehet már fiatalon?

Ez demencia lehet már fiatalon?

Figyelt kérdés

Vezetni nem nagyon merek, mivel nem tudok egyszerre több dologra koncentrálni. Könnyen elterelődik a figyelmem tévézés közben is, vagy beszélgetés közben. Nehéz dolgokra visszaemlékezzek, emiatt mindent fel kell írjak különben elfelejtem. Ismerősöm vette észre, hogy sokat romlottak a kognitív funkcióim, pedig nem iszom, és nem használok kábítószert.


27F



márc. 16. 10:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%

IQ-tesztet végeztél valaha, kérdező? Persze az sem mindegy, hogy hány évesen.


27 évesen nem hiszem, hogy demens lennél, hiszen öregnek sem számítasz, ám simán lehet, hogy pont most telt be az elméd befogadóképessége az életed eddigi feldolgozatlan traumáid miatt, és ezért okoz problémákaz, tehát egy pszichológus is segíthet terápián jobban megértened magad.

márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#10: Szociális rászorultság alapon csak 25 éves koromig fizette az önkormányzat a TB-m, de megérdeklődöm, hátha fedezik amíg nem sikerül valami munkát találjak, köszönöm.


#11: Online MENSA tesztet végeztem el tavaly (nem tudom mennyire megbízható) 110 lett az eredményem. Egyébként már ott is nehezemre esett koncentrálni. Alzheimer nem fordult elő a családban. Pszichológusnál voltam, ő annyit mondott, hogy depresszióra lehetek hajlamos. Ingyenes ADHD kivizsgálást el sem kezdtem, elvileg egy évet kell várni rá.

márc. 16. 15:39
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Eddig mért nem "sikerült" munkát találnod?
márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#13: A pszichiáterem azt mondta, hogy elvileg skizofréniám van, talán azért.
márc. 17. 09:56
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy elvileg van? Gyakorlatilag nincs? Rendesen diagnosztizáltak? Mindenesetre a skizofrénia gyógyszerrel teljesen tünetmentessé tehető, és munkaképes az ember. Miből élsz és miből akarsz élni? Szedsz gyógyszert rá? Már csak emiatt is muszáj a tb!
márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia is okozhat elég komoly figyelem-és memóriazavarokat. Fiatalon a demencia nagyon ritka olyanoknál, akik nem alkoholisták.
márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%
15.: Ne azzal zrikáld a kérdezőt, hogy miért nincs munkája. Ezzel a betegséggel nem csodálom, hogy nincs. Több empátiát, kérlek.
márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne már munkája skizofréniával! Te még életedben nem láttál otthon élő skizofrént, csak az utcai őrült hajléktalant. Hát nem, a kezelt skizofréniának köze nincs ahhoz!
márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18.: Igen, lehet munkája valakinek ilyen betegséggel, de a többség nem munkaképes. Nagyobb százalékban nem tudnak elhelyezkedni, pont a figyelmi és memóriagondjaik miatt, másrészt ha már van diagnózis, az is megnehezíti a munkába állást. Általában az interjún is kiszúrják, hogy valami nem stimmel velük, sokszoros hátrányból indulnak. Ha te munkáltató lennél, vagy esetleg az is vagy, te is szívesebben felvennél egy mentálisan egészséges embert, nem? Nem véletlen, hogy a legtöbb skizofrén rokkant. Mondtam már, hogy próbálj empatikus lenni. A skizofrénia a motivációt is leépíti, ezért se keresnek sokan vele munkát. Ne ítélj, ha nem vagy a cipőjében.
márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A kezelt skizofréniát észre se lehet venni!
márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!