Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üzemorvosnak érdemes szólni...

Üzemorvosnak érdemes szólni ha idegkimerültség miatt nem tudok rendesen dolgozni?

Figyelt kérdés

márc. 17. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Igen, bár kiírni ő nem tud tappenzre, csak a háziorvos.
márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
El tilthat a munkától.
márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Inkább a háziorvost javaslom, mert az üzemorvos még alkalmatlannak is minősíthet és odalesz az állásod.
márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Én elmentem táppénzre. Leszívott ez a munkahely ahol vagyok, a folyamatos műszakváltás, minden... Be akartam jelentkezni a pszichiátriára, erre azt mondták majd májusban esetleg lesz időpont.


Háziorvoshoz menj, ha jó fej elég sokáig kiír, akár egy hónapig. De mint látod, magánorvoshoz kell mindenért menni, ha nem hónapok alatt akarsz bejutni akárhova.

márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

Az üzemorvosnak a kezdetekben nincs köze az egészhez, majd később lesz, a háziorvosodhoz kell menni, aki felvehet táppénzre.


Ha táppénzre mész, ami hosszabb idő, akkor azt az üzemorvosnak jelezni kell a következő alkalmasságin. Én amúgy biztosra megyek és elmondom azt is amikor 1 hétig voltam táppénzen, nehogy baj legyen, hogy bármit elhallgattam, de ők ilyenkor legyintenek, hogy ok, ez nem lényeg. :D

Nagyon hosszú táppénz után az alalmasságit is meg kell ismételni mieőtt visszaállsz a munába, amennyire tudom (azt hiszem ha félévre elmész).

Ha hosszabb ideig mész el, pl hetekig táppénzen voltál, akkor ott tudni szeretné, mi volt az oka, aztán onnantól ő látja meg, hogy mi a további teendője.

Pl azt mondod, kimerültél a munkában, akkor tudnia kell bizonyítani, hogy te ettől alkalmas vagy-e arra, hogy folytasd, hogy fizikailag és lelkileg is stabil vagy. Ezt háziorossal érdemes megbeszélni, hogy nagyjából mire készülj, miket kérhet az üzemorvos ilyenkor, elküld egy psziciátriára állapotfelmérésre vagy sima laborizsgálatot elrendel vagy mit kér.

Igazából én sok üzemorvost ismertem, volta tök lazák és voltak akadékoskodók.


De gondolom nem mész vissza, hanem felmondasz.


Ha esetleg pszichiátriai kezelés után mész új munkahelyre, ott az üzemorvos kérdezheti, hogy voltál-e már valaha kezelés alatt a pszichiátrián, tudnia kell, hogy diagnosztizáltak pl akármilyen személyiségzavarral ami befolyásolhat a munkavégzésben vagy magában abban, hogy emberekkel lehúzz 8 órát, fenn áll-e bármilyen veszély, hogy a viselkedéssel gond lesz, szedsz-e olyan gyógyszert ami alkalmatlanná tesz a fizikai munkavégzésre.

Ezt pedig eltitkolni tilos, mert meg is büntethetnek érte.

ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont nem, ez nagy tévedés. A pszichiátriai kórtörténet ugyanis "érzékeny" adat, nem kérdezhetnek rá és az eeszt-ben is alapból nem látható más orvosok számára (kivéve a sürgősségi ellátást).
ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!