Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő ha depressziós...

Mi a teendő ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Ha ezzel kapcsolatban fordulok orvoshoz akkor mi lesz? Írnak ki gyógyszert? Ez szokott használni? Erről kapok igazolást? (Munkahelyen esetleg láthatják ezt a beteg utat?) Csinálnak teszteket, vagy be kell feküdni vizsgálatra?


Esetleg ha valaki már végig élte ezt szivesen meghallgatnám mi hogy volt..


Én inkább attól félet nem vesznek komolyan ezzel kapcsolatban.. ez szokott előfordulni..



márc. 19. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Szedheted marokszámra a bogyókat, mert az majd segít. aha
márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor mi segít?
márc. 19. 16:08
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
A jó társaság, a jo programok,a kikapcsolodas, kimozdulas a kenyelmi zónából,a jo beszelgetesek. Attol,hogy bogyokkal elnyomod a problemat ,az nem segit. Mintha egy darab szart bekennel csokimazzal es kitenned a kirakatba. Bocsi a peldaert,nem szemelyeskedes.
márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
20%
Xanax frontin
márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos probálom elnyomni a dolgokat de ez az ami nem segít.. és csak rontani szokott a helyzeten az ha valakinek elmondom ezt és olyanokat mond, hogy "ez semmi" meg, hogy "én is voltam rossz passzban de össze szedtem magam" meg, hogy a "depresszió egy kitalált betegség".. az ilyen gondolatok csak rontanak a helyzeten
márc. 19. 16:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Vényköteles gyógyszer?
márc. 19. 16:22
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes utánajárni annak, hogy ez valami konkrét lelki okra vezethető vissza, vagy pedig szervi oka van?


Mert a lelki okok, a konfliktusaktív szakasz nem gyógyítható bogyókkal, de ha szervi, pl hormonális oka van, azt lehet kezelni.


Én is voltam depressziós, nagyon durván, de aztán ahogy végigelemeztem, egy csúnya dolog kerülgetett hónapokig és sokáig reménytelennek tűnt egy, az életemet alapjaiban ellehetetlenítő dolog esélyétől megszabadulni.

Aztán amint megoldódott a probléma, az okozati depresszió is elszállt.



Tudni kellene, hogy Nálad mi okozza. Lelki dolog? Akár egy feloldatlan konfliktus? Vagy minden oké és szervi baj, hormonális vagy idegrendszeri zavar? Mert nagyon nem mindegy a terápia.

márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg lelki ok lesz, már évek óta az életem tiszta káosz kb.
márc. 19. 16:52
 9/14 anonim válasza:
Analitikus terápia azaz pszichoterápia csak évek munkája.
márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még azon golndolkodtam, hogy esetleg nincs ilyen online anonim terápia, vagy kisegítői kör?
márc. 19. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!