Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alábbi depressziós tüneteknél...

Alábbi depressziós tüneteknél mi a teendő?

Figyelt kérdés

21F, voltam már pszichiátrián, és kezdem lassan úgy érezni hogy önként megyek újra be..


Egyetemre járok ami jelenleg passziváltatva van. Itt a nyár, és csajozás, munka, barátok helyett hónapok óta magány van. Egyedül a szobában, ki se mozdulok sehova mert nincs igaz barátom akit megbecsülhetnék. Csak ilyen alkalmi ismerőseim vannak. Barátnő nuku, pedig régebben imádtam leszólítani őket. Koliban tavaly bármi összejött, voltam egyszerre kettővel is.


Jelenleg a szobában az unatkozás megy, sporthoz, kimozduláshoz nicns motiváció. Egyedül cigizek, iszok, füvezek néha. Töröltem magam a fb-ről mert undorító 1 weboldal, ahol mindenki a legszebb pillanatait rakja fel hogy nekik milyen jó, meg hogy mások irigykedjenek.


Voltam már öngyilkos is. Ez a hosszú, depressziós negatív hullám, spirál véget érhet? Hiába jövök ki egyből ha utána kialakul egy másik ilyen szituáció.

Az öngyilkossági kísérletemnél lebénult az idegrendszerem ami szép lassan sporttal felépült, de azt is hanyagolom jelenleg mert minek?!


Pszichológushoz nincs kedvem, sok újat nem tud tanácsolni.


Őszintén akkor érzem legjobban magam, ha lemehetek egy drogos buliba és ott jól érezhetem magam, mert ott a közeg-társaság mind szeretetteljes és elfogadó. Nem bunkó ittas előítéletes parasztok mint általában a kocsmában.


Valami javaslat melyik irányba, hogyan?



2017. júl. 22. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az jó dolog hogy legalább tudod magadat hova tenni sokan akik depressziósak teljesen el vannak veszve a világban


A drogos baráti kör viszont egy cifra ügy mert a jó hangulatú, változatos társaság az ami sok embert motivál akár rossz irányban is. Ha úgy érzed, hogy te megtaláltad a saját identitásodat a kábszeresekkel, maradhatsz a bulik részese anélkül is hogy kipróbálnál bármilyen egészségre káros keménydrogot mint pl. amfetamint de mégis jól érzed magad.


Üdv

2017. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De kár,hogy ezt most olvasom csak! Na, talán még nem késő... Ez egy komplikált dolog,de megsúgom nem a legjobb ha droghoz nyúlsz mert az nem fog rajtad segíteni legfeljebb átmenetileg.

Írj privátot (legyen meg legalább ennyi motivációd)

Mellesleg melyik egyetemre jársz?

2017. júl. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!