Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki olyasfajta evészavarral...

Aki olyasfajta evészavarral küzdött, hogy túlevés, étel okozta örömforrás tudott neki segíteni pszichológus?

Figyelt kérdés

Világ életemben túl súlyos voltam, volt egy korszakom mikor sikerült csak simán elhízottra fogyni nem kórosan elhízott voltam. Most realizáltam, hogy ide segítség kell.

Fogalmam sincs honnan eredhet ez az egész jó kapcsolatom volt mindig a családommal voltak\vannak barátaim. Van egy csodálatos párkapcsolatom, egész jó a munkám, de mostanra ott tartok, hogy az étel rabja vagyok. Ha belegondolok, hogy nem ehetek meg valamit feszült ideges leszek. Állandóan szemét kaját kívánok ha nem vagyok éhes akkor is eszek és egyszerűen nem tudom irányítani. Félelmetes és nem tudom mitévő legyek. Nő vagyok ráadásul tudom, hogy így kb 99% az esély, hogy teherbe sem eshetek és ha így folytatom akkor egészen hamar megfogok halni. De egyszerűen nem megy.



Aki volt már hasonló cipőben kérlek írja meg, hogy mit tegyek!!



márc. 19. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Pszichiáterhez kell fordulni, nem pszichológushoz.

A pszichológus ugyan tud segíteni abban, hogy a probléma forrását feltárja, ha ez nem hormonális, vagy idegrendszeri probléma, de mivel "szociális" probléma látszólag nincs, így nagyobb valószínűségű az előbbi kettő, amihez orvos kell, márpedig a pszichológus nem orvos, az bölcsész.

márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért, ha szabad kérdeznem, hány kiló vagy?
márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
110kg 164 cm🤢
márc. 19. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Na ne izgulj, nekem ugyanaz a gondom, mint neked, eszek akkor is ha nem vagyok éhes, es szinte sosem vagyok, azaz hamar jóllakok, de eszem mert finom es mert kikapcsol, jólesik es ugye az evés valóban egy öröm. En is jelenleg felhíztam 98 kilóra, (167 cm magasságga) miutan 2 év alatt lefogytam 105 ről 75 re, es nem éhezéssel, lassan fogytam. (105 re szüles utan híztam fel, van egy csodalatos 16 éves lányom) De akkor úgy voltam vele, hogy volt motivációm más aktivitást keresni, mint az evés. Szep akartam lenni, stb , rögtön tapadni is kezdtek rám a pasik, de egy idő után elvesztettem a motivációmat, hogy tetszedjek, csalódtam a pasimban, es nem akartam mar többet semmit tőle, ráuntam, es mar másnak sem akartam tetszeni es megint visszaestem az evésbe, folyton rohangálok a konyhába, csoki, napolyi, keksz így indul a nap. Mennyisegre nem sokat eszek belőlük, kb 2-3 sor csoki, 70 gramm napolyi es 3-4 keksz, es mindezt reggel, de mivel hízékony vagyok, es utana eszem reggelit ebedet normal adagot, hízom mint a jófajta malac. (vacsorát nem eszek)

Masok ennyitől nem híznának, de nekem anyam es apam is extrem elhízottak voltak es a gének is hajlmaosítanak a pakolásra.

Amúgy egeszegesen étkezem, mindennap eszem gyumolcsot es zöldseget, cukor helyett kiskanal mézet rakom a kávémba, de kalória kicsit több a megengedettnél.

Futottam naponta 7 km ert, de hiaba, nem fogytam egy grammot sem tőle, en csak akkor fogyok, ha kaloriat drasztikusan csökkentem.

Most 98 kilósan is elgyalogoltam tegnap 6 kilometert gyors lépésben, mert ereztem, hogy nyugtalan a lábam, es imadok mozogni, setalni (nem andalogva) tehat a súlyom ellenere jó kondiban vagyok, nem döglök ki lepcsőkön sem.

De a súly marad változatlan

Ez csak akkor lesz erőm madarnyi adagokat enni, ha majd megint megtetszik egy ferfi. Amire mar kis eselyt latok mert jelenleg elvesztettem az erdeklődésem a pasik irant, csak a kaja megy es a csend es a meditalas es nem hianyzik mar a kapcsolatosdi.

47 evesen ezt elnezi nekem a jóisten.

márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindig kell keresni súlyos traumákban a túlevés okait. Egyszerűen az ember túloz néha, vagy sokszor, mert finom, mert kéznél van, mert finom, mert nem ismer mértéket, nem kell eldramatizálni, de az elsővel nem értek egyet, hogy pszichiater kell, a pszichiater gyógyszerekkel töm, mert a gyógyszergyár akkor ad neki bónuszt
márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy olyan csodalatos a parkapcsolatod? En akkor kezdtem újból enni többet, amikor megtudtam hogy a baratom megcsal
márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!