Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen típusú gyógyszert...

Milyen típusú gyógyszert szoktak felírni gyereknek depresszióra?

Figyelt kérdés

Teljesen járatlan vagyok a témában. 16 éves a lányom, közepesnél gyengébb stressz okozta szorongásos kevert depressziót állapított meg nála a pszichiáter.


De azt mondta hogy, mivel épp a határon van, és egyébként javuló tendenciát mutat, meg jár rendszeresen pszichológushoz is, így most nem ír fel neki gyógyszert, mert nem indokolt. (halistennek)


Viszont én ettől is sokkot kaptam, nem tudtam, hogy a gyerek ilyen "rossz" mentális állapotban van, hogy éppcsak elkerüljuk egyelőre a gyógyszert. Pedig sokat foglalkozunk vele, a szemünk fényei, jó a kapcsolatunk, van két öccse is.


Egy októberi (iskolai) esemény indította el nála ezt az egészet, ami odáig fajult, hogy még október végén iskolát is kellett váltania. (bullyng, holott se előtte, se azóta nem volt benne része soha!).


És most az érdekelne, hogy ha épp a gyógyszerezes kategóriába estünk volna, akkor mit írtak volna fel neki?


Nyugtatót? Kedélyjavitot? Vagy valami teljesen mást? És az hogyan hat???


Bocsi hogy ha hülyeséget kérdezek, de a családban eddig soha senki nem járt de pszichológusnal, se pszichiáternél, és próbálok tájékozódni, mi lett volna ha... Illetve mi lesz, ha később mégis kell gyógyszer? És hogy ezek hatnak - e?


márc. 21. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

általában elsőre SSRI antidepresszánst írnak fel, mellé pedig xanaxot vagy frontint az első két hétben, mivel mellékhatása van az antidepresszánsnak.

Gondolom gyermek-és ifjúságpszichiáterhez jár a lányod, ott szerencsére nem minden áron gyógyszereznek, inkább a pszichoterápiákhoz ragaszkodnak.

ha október óta van ez és javító tendenciát mutat, és a mostani iskolai helye is jó, akkor szerintem nem lesz depressziósabb.

márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtál. 🙂

Most jó helyen van és én is remélem, hogy nem romlik. Gyermekpszichiater volt igen. Már nem kell mennünk. A pszichológus is gyerekpszichologus, akihez még jár.


Hú azért ezek komoly gyógyszerek ám... 😟

márc. 21. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!