Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy értessem meg a parommal...

Hogy értessem meg a parommal , hogy mi az a depresszio?

Figyelt kérdés
O szerinte fejben dol el minden, ez igaz is valamilyen szinten. Van amikor nagyon padlon tudok lenni , nem regiben volt ongyilkossagi kiserletem , sajnos nem jott ossze. Szerinte nem kellene gyogyszert szedni, az nelkul is le lehet gyozni, sulyos depressziot allapitottak meg. Teszek azert, hogy jobban legyek , setalok, probalok jol lenni , de a szomorusag nem mulik el. Nem tudom , mit kellene mondani , hogy megertse, de lassan mar nem is akarom vele megertetni.

márc. 25. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Igaza van, fejben dől el. Vagy mit vársz? Valami csoda bogyót amitől jobb kedved lesz? Van ilyen is...
márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Igen, fejben dől el minden. Ahogyan a lábadban dől el, hogy tudsz-e futni. Éppen ezért nem lehet törött lábbal futni.


Érdekesen választasz párt, maradjunk annyiban.

márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi idiótát.Ne is tápláljátok mert marhaság.Nem teljesen fejben dől el!Nyílván fontos az is,de ez egyáltalán nem így megy.Ez nehéz helyzet.Én lehet otthagynám,ha nem bírná felfogni az egészet.
márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
#3: akkor hol dől? Úgy gondolod, hogy az emberi elme nem csak az agyi folyamatoktól függ?
márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem azert, de hasonlo gondom volt egy rokonnal. Batyammal igazabol. Napi szinten szedek lamotrigine-t 800mg, szivgyogyszert, hasfogot a szorongasok miatt, illetve rivotrilt 8mg es Xanax SR este, hogy tudjak aludni, de parszor felkelek, igy zolpidemet beveszek de nem mindig (az altato).


Megertem, sok a gyogyszerem, nekem is. De valami valamiert. De o brutal modon kezeli a dolgot. O mar ilyen konteo konyveket olvasott, nem is egyet, nem is tudom miert pont a gyogyszerkonteot, miert nem az autokonteot, vagy a haztartasi eszkozokkonteo, vagy a SPARkonteo. Ezekben mind tobb penz van mint a gyogyszerekben.


De nem, o azt mondta, "bazmeg en leszednelek az osszes gyogyszerrol mert csak szetcseszik az agyad". Ugy hogy elmondtam neki mik a gondjaim, sirva is neki, de cseszett ra, konteozott tovabb. Mondtam neki mar 5x probalkoztam, es csak szerencsem volt ket alkalommal 1 oldalra hanytam, masodik azt inkabb hagyjuk... nem akarok otletet adni. Mondtam vagdosom magam, na mindegy ertitek. De nem. konteo a konteo hatan, es a gyogyszerek miatt mert abban sok a penz. Mondtam neki figyelj. en elhisz sok a penz benne. Nem tagadom. De ne takard le a masik szemed, hogy a jot is lasd benne. Kardiologiai gyogyszerekrol kerdeztem "ooo ha az mas mert az nem okoz psziches valtozast" mondtam neki de, kevesebb/lassabban jut ver jut az agyba egy ideig, faradtabb lesz -> aludni akar ez nem psziches? Arra azt mondja nem. Epilepsziasokkal mi van? Azoknal foleg, hogy tudatmodosito, "ooo hat nekik kell mert meghalnanak" Mindig kifogasok. Egyedul annyi FARMAKOIPAR KONTEO CSAKIS.

márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

5 vagyok


Hozza tennem, hogy o meg amfetamint meg LSD-t probalt ki. Szoval ennyit a farmakoiparrol.

márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
76%
Igen. Fejben. Csakhogy az érzelmeink nem eldöntés kérdése. Vannak vagy nincsenek. Ilyenek vagy olyanok. Nem választás kérdése.
márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem minden fejben dől el. Az élet komplex kihívások sorozata, amire midnenki máshogy reagál a saját személyiségének megfelelően. És akkor még nem is beszéltünk az agyban lejátszódó bonyolult biológiai folyamatokról, ami szintén egyénenként eltérhet. Alacsony adag gyogyszer, átmenetileg segíthet átvészelni a nehezebb időszakokat.
márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#8: a személyiség hol van?

Az agyi folyamatok hol vannak?


Ha nem a fejben, akkor hol?

márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Az agyi folyamatok az agyban vannak tényleg de nem befolyásolhatóak. Például a szerotonin szint vagy a dopamin szint. A jelenlétük az elmében befolyásolja a gondolkodást, koncentrációt, éberséget, hangulatot. Ezek nem attól függenek, hogyan közelíted meg a dolgokat, milyen a hozzá állásod.
márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!