Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával mennyire lehet...

Skizofréniával mennyire lehet teljes életet élni?

Figyelt kérdés

márc. 28. 01:39
 1/9 anonim válasza:
46%

Szerintem nem lehet vele teljes életet élni.Pláne ha szorongás is társul mellé.Teljesen elszigetelődsz a normális dolgoktól és azt veszed észre már semmi nem érdekel úgy mint előtte.

Viszont kérdeznék én is.Tudtok esetleg olyan esetet ahol alkalmazták a gyógyszeres kezelést és jobban lett tőle?

Ha teljessen munkaképtelen lesz tőle vki leszázalékolják?

Vagy egyáltalán meddig rosszabodik az állapot gyógyszerek nélkül?

Kérlek aki tud segíteni írjon!

márc. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ismerek valakit, akit leszázalékoltak miután kiderült nála e betegség.

Szerintem egyéntől függ hogy ki mennyire tud teljes életet élni, gyógyszerszedés mellett.

márc. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is van ismim aki le van százalékolva miatta, bár ő dolgozik mellette, szedi a gyógyszereit, de néha félelmetesen viselkedik.
márc. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem van skizofrén ismerősöm. Igazából tud "normális" életet élni, viszonylag, szedi a gyógyszereit, amit én hiányolok az az, hogy nem jár pszichológushoz, pedig szerintem szüksége lenne rá. Szerintem nem lehet általánosítani itt sem amúgy, nem minden skizofrén ugyanolyan, szóval nem kell emiatt leírni senkit sem, mert az ilyen betegségeknél szerintem tényleg nem lehet általánosítani, nem mindenkinél ugyanazok a tünetek.
márc. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is viszonylag normális életet élek, bár most akarnak leszázalékolni, mert nehezem megy a munka. A gyógyszerektől kicsit jobban lettem, de nem tünetmentes.
márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én dolgoztam együtt skizofréniással. Ha szedi a gyógyszereit akkor teljes életet tud élni szépen dolgozik, ellátja magát, stb. Amikor beszélgettem vele akkor azért érződött, hogy kicsit fura, de ő ezt nem tudja magáról.
márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6! Milyen helyen dolgoztál skizofrénnel?
márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár nem a 6. hozzászóló vagyok, de én is dolgoztam együtt e betegséggel élővel, megváltozott munkaképességűként. Irodai munka volt.

Ha valakit leszázalékolnak, akkor kereshet olyan munkahelyet, ahol megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak.

márc. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1: Én úgy tudom, hogy egy pszichotikus epizód kezelés nélkül évekig is eltarthat, és ha az ember nem szed gyógyszert, akkor minden egyes epizód után rosszabb lesz a helyzet, nem tud már ezekből teljesen kijönni. Romlanak a kognitív, szociális képességek, hallucinációk, téveszmék pedig nem tűnnek teljesen el, úgyhogy nagyon fontos a gyógyszer!
márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!