Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a hátterében és...

Mi lehet a hátterében és lehet-e valami nem kívánt kifutása az alábbi pszichés működésnek?

Figyelt kérdés

Adott egy lassan 14 éves kisfiú, a fiam. Elváltunk az anyjával amikor 5 éves volt, természetesen az anyánál helyezték el. Különösebb cirkusz részemről sosem volt, beláttam, hogy nem illünk össze és pá. Két hetente hozhattam, hosszú ideig ez jól is működött, most hogy kamaszodik, meg az anyja hogy folyamatosan stresszeli, terrorizálja, meg az iskola, meg a húga, stb kissé felborult ez a láthatási rendszeresség, de szerintem jó a viszonyunk a gyerekkel, megpróbálom jól szeretni. (Az oviból az iskolába lépése eléggé zűrösen alakult, megszokta az ovit, az iskolában meg rögtön nekiesett tanítója meg egy kis szemét osztálytársa, másik iskolába kellett adni a fiunkat.)

Tudnék még erről írogatni, de nem ez lenne a kérdésem lényege, hanem a gyerek viselkedése.


Egész pici korától, főleg az iskolába lépési cirkusztól kezdve, vonzzák a "fegyverek", kések, komolyabb légfegyverek, stb és ezeket a szúró eszközöket gyűjti is. Teli van bicskákkal, késekkel, stb lassan olyan mint egy karácsonyfa. (Engem az ilyesmi sohasem érdekelt. Az anyja eléggé szét van csúszva, hogy az élete nem úgy alakult, ahogy gyerekként megálmodta. Három gyerek, cselédek, kacsalábon forgó palota, stb, tehát egy ilyen talajt vesztett, pszichésen szétcsúszott, megkeseredett, stb..stb. Lehet, hogy még a fiunkra is aggatja az élete különböző terheit, de ez nem biztos, csak olyan mint ha ..)


A kérdésem, hogy szerintetek válhat az ilyen gyerekből pl iskolai mészároló, ha valamitől bekattanna? Vannak egyéb - jól körülírható - tünetei annak, ha készülne valamiféle ostobaságra? Nem csinál ő semmi brutális dolgot, de ez a "fegyverkezés", vonzódása ezekhez a s..rokhoz engem egy kissé aggaszt.



márc. 28. 07:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de örülök, hogy felmerült benned ez a kérdés, és remélem, hogy válaszol majd ide valaki olyan is, aki tudja, hogy milyen szervezettel érdemes tudatni az aggályaidat, és csak remélni tudom, hogy létezik egyáltalán olyan szervezet Magyarországon, amely foglalkozik a balesetmegelőzéssel!!! Talán ennek te magad is utánanézhetsz, kérdező!


Köszönöm, hogy feltétted ide a kérdésed a társadalmi felelősségvállalás jegyében!


Ezen kívül amit viszont tudok, hogy érdemes lenne legalább a kisfiadat pszichológushoz küldened kivizsgálásra, hiszen kezdjük csak azzal, hogy egy válás mindig traumatikus egy gyereknek akkor is, ha netán te, az apja nem annak élted meg, sőt, egy válás mindkét váló félnek traumatikus esemény, tehát neked és az exnejednek is érdemes pszichológushoz fordulnija, pláne, ha a volt feleséged még küszködik is olyan nehézségekkel, amiket írtál, ami ráadásul plusz teher a gyerekeknek, pláne, ha a fiad ráadásul még a vert kategóriába is került az iskolában (a vertek vagy vertél felosztásban), és egy pszichológus biztosan tudja, hogy milyen hatóságokhoz érdemes fordulnia, ha veszélyt észlel, máris nem csak a tiéd a felelősség!!!


Tisztában vagyok azzal, hogy a pszichológushoz járás még mindig elég elítélt sajnos Magyarországon, de nem kéne, hogy az legyen akkor, ha a mentális egészség igénye egy szinten lenne a testi egészség igényével, azaz amiatt senki nem ítélne el senkit szerintem, hogy fogorvoshoz jár évente a fogait ellenőrizni, akkor traumás események után, mint pl. válás, szakítás, haláleset a családban, hogy erőszakos eseményről már ne is beszéljünk minimum érdemes a mentális egészséget ellenőriztetni egy pszichológus szakemberrel, pont úgy, mint hogy nem csak akkor kell fogorvoshoz menni, amikor már fáj a fog, hanem rendszeresen évente ellenőrizni, hogy tényleg minden rendben van-e ahhoz, hogy soha ne fájjon. Ebből kiindulva persze, hogy azt mondanám, hogy bárcsak mindenki alapból mindig járna pszichológushoz, de tisztában vagyok azzal, hogy ez sajnos nem lehetséges, pedig szerintem akkor lenne nyugis világ.

márc. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!