Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan váltsak teljesen...

Hogyan váltsak teljesen életmódot ha még egy napi rutint se bírok tartani?Sajnos az egészségem a tét,de talán már késő is..

Figyelt kérdés
Pajzsmirigyem alulműködik(nemrég derült ki)illetve az is lehet hogy cukorbeteg is vagyok.teljes mértékben meg kéne változtatnom mindent.de még egy egyszerű napi rutint se tudok tartani:( így mégis hogy mehetne a teljes életmódváltás..Tudom hogy oda kell figyelnem a kajára meg a mozgásra.De előttem mindig a rossz példa volt,fogalmam sincs hogy mit tegyek:(
márc. 28. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak egy dologra koncentrálj.

Mondjuk : Plusz félóra mozgás. Két megállónyit gyalogolok munkába menet és vissza, meg este megsétáltatom a kutyát.

Ha esik, otthon kardiózok, vagy bedobok egy táncolva porszívózást.

Egy hónapig figyelem, hogy minden nap betartsam.

Második hónapban elhagyom a cukros/ édesítős löttyöket.

És így tovább, mindig még egyet teszel a megszokotthoz.

márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a napi rutin úgy sikerült, hogy nem az egész napot próbáltam kitalálni rögtön. Először csak abból csináltam rutint, hogy reggel rendesen összekészülődöm, csak utána kezdek bármilyen házimunkának (babával vagyok itthon). Tehát először is el kellett jutnom addig, hogy reggel fel akarok öltözni, reggelizni, megfésülködni, fogat mosni, és addig nincs más, maximum a gyereket látom el. Amikor ez ment, akkor utána raktam két óra házimunkát: megfőzöm az ebédet, ha marad idő a két órából, takarítok, pakolok. Amikor ez ment, akkor utána kimegyünk a játszótérre. Na, ez nem jött össze, mert kiderült, hogy a fiam olyankor inkább egy kicsit összebújni szeretne, egy fél órát ül a bilin és akkor szokott kakálni, szóval ide akkor be kellett szúrni plusz egy órát erre. Ezért a két óra házimunkából levágtam az egyik órát, azt inkább délután csinálom, és így még értelmes időben kijutunk a játszótérre. Most a délutáni alvásig szokott ez működni, meg az esti fürdéstől. A kettő között katyvasz van, azon még dolgozunk.
márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!