Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjem el az egészsége...

Hogyan kezdjem el az egészséges életmódot?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesen táplálkozni. Egyszer már megpróbáltam, de kudarcba fulladt (kb 2-3 éve). A testmozgással nincsen bajom, rendszeresen kondizok. Jelenleg sem mondanám hogy full egészségtelen étrendem van. Eszek meleg ételt minden nap, stb. Ami a problémám hogy nem nagyon figyelek arra hogy mit eszek. Pl ha megéhezek egy csokira/csipszre, eszek (ha van). Vagy mondjuk elmegyek a mekibe vagy ilyesmi. Az alakomon nem látszik meg(szerencsére), de engem mégis zavar. Szeretnék egy olyan étrendre átállni, ahol nem éhezek meg random időkben és próbálom csillapitani az éhségem csokikkal. Ez sokkal nehezem mint ahogy mondják, főleg azért mert elég válogatós vagyok. Szeretnék magvakat enni, csipszek helyett száritott gyümölcs stb. Nyilván ezek nem olyan finomak mint a csoki, és simán elcsábulok tőle. Ha rögtön abbahagyom ezek dolgok evését, és átállok egy teljesen más étrendre, biztos vagyok benne hogy beletörnék. Van nektek valami tippetek hogy hogyan tudnám megtartani ezt az értrendet, úgy hogy ne a motivációmon függjön ez az egész?(mert van olyan hogy az elmegy)

17f



2022. szept. 10. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy minden étkezésedben legyen zöldség. Csokit/chipset meg ne egyél minden nap, hetente 2-3x bőven elég.
2022. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Én olyanokat kerestem, hogy sajtospogácsa, linzer, Lidleben van tökjó gyömbéres puszedli, azt ettem edzés előtt.

Gesztenyepüré tejszínhabbal, tejberízs, banánturmixet ajánlanám, ha a cukorral nem bíbelődsz. Meg edzés előtt egy cukros kakaó vagy tea is biztos energiát ad, bár én most ezeket kihagyom, hogy lássam többletkaja nélkül mennyit bírok. Paradicsomból, meg uborkából is elég sokat meg lehet enni.

2022. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "egészséges étrend" csak a Nők Lapján létezik, a valóságban a dietetika és a táplálkozástudomány nem így működik, hogy vannak egészséges ételek, amiket lehet enni, és vannak egészségtelen ételek, amik károsak. Nincs egy ilyen lista, nem így működik a biológia. Ahogy nincsenek hízlaló ételek és nem hízlaló ételek, ilyen lista sincs. Hízni a tartós kalóriatöbblettől lehet, eredményezze azt bármilyen étrend, fogyni pedig a tartós kalóriadeficittől lehet, eredményezze azt bármilyen étrend. Lehet fogyni péksüti meg mirelit pizza mellett is, és lehet hízni tonhal meg jégsaláta mellett is. Ha így működne a dietetika, hogy "tessék, itt van, ezek az egészséges ételek, ezt lehet enni reggelire, azt ebédre, amazt vacsorára, aztán álom az élet", akkor nem lenne szükség szakemberekre, csak ki kéne nyomtatni ezt a listát, minden háztartás hűtőjére kirakni egy mágnessel, aztán szevasz.

Csak egy példa: a csirkemell egészségtelen? Dehogy, hiszen szelénben és B-vitaminban gazdag, továbbá remek fehérjeforrás. Akkor a csirkemell egészséges? Nem, hiszen relatív magas a telített zsírtartalma, sok benne az étkezési koleszterin, mikrotápanyagban rendkívül szegény, továbbá ipari antibiotikumot tartalmazhat. Akkor a csirkemell egészségtelen? Dehogy, hiszen szelénben és B-vitaminban gazdag, továbbá remek fehérjeforrás. Érted?

Ha egészségesen akarsz táplálkozni, akkor dióhéjjban annyit, hogy kerüld a hozzáadott cukrokat, a telített zsírokat, az ultrafeldolgozott élelmiszereket, a mesterséges adalékanyagokat, részesítsd előnyben a zöldségeket, a gyümölcsöket, a hüvelyeseket, a gabonákat, az olajos magvakat, adott esetben a halakat, a sovány húsokat. Aki ezeket az alapszabályokat betartja, annak ritka esetben okozza bármilyen betegségét az étkezési szokása.

Az meg, hogy mi finom, mi nem, az abszolút szokás kérdése. Hiába issza mindenki a finom kólát, én utálom az ízét, eszembe nem jutna venni ilyesmit. Én imádom a tonhalat, körülöttem pedig mindenki már az illatától is öklendezik, pedig szerintem a világ legfinomabb étele. Ki mit szokott meg, ez ilyen. Készíts el mindent finoman, a saját ízvilágod szerint, és akkor a legkevésbé kedvelt élelmiszert is megkedvelheted, mert a te ízlésedre van szabva. Persze amíg otthon laksz, addig ez nehéz, hiszen nem te vásárolsz be, nem te töltöd fel a hűtőt és a kamrát, így nem könnyű. Én is akkor tudtam tényleges életmódváltásba kezdeni, amikor érettségi után elköltöztem otthonról, és magamnak már nem vásároltam csokit, kolbászt, szalonnát. Majd ha magadat tartod fent, akkor te is el fogsz gondolkozni azon, hogy mire éri meg költeni, és mire nem, pláne a jelenlegi inflációban.

2022. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. és igen nehezebb igy hogy nem én vásárolok be sdokkal nehezebb
2022. szept. 10. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:

elős lépésben elég ha arra figyelsz hogy minden sós étkezésedhez egyél friss zöldséget és minden édeshez gyümölcsöt

aztán szép lassan elhagyod ami egészségtelen és előbb megszokod majd megszereted ami egészséges

2022. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!