Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió leküzdése csak...

Depresszió leküzdése csak gyógyszerrel lehetséges?

Figyelt kérdés

Szakember mondta ki a diganózist,terápiára fogok hozzá járni illetve korábban is kezelt már.

Rettenetesen félek a gyógyszer szedéstől,attól hogy rászokok/meghülyülök tőle.

Illetve ami ellen ‘harcoltam’ eddigi életem során abban most kudarcot vallok.

Az anyám ezer éve gyógyszerfüggô,az apám úgy szedi mint a negrot.

Viszont valóban gondjaim vannak,és nagyon kilátástalan ,ez mellé még pánikrohamaim is vannak.

Plussz nagyon erős generalizált szorongás.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás.


márc. 28. 19:02
 1/7 anonim válasza:
13%
Nekem jogsi szerzéssel, hobbikkal, adrelaninnal ment el valahogy. Hasonló cipőben járok én is kinövöd majd. járt sokat edzeni, fodrászhoz. Dj bulizás ilyenekkel. Ne szorongj bármi is van szard le. Keress valamit ami leköt mondjuk valami tanulás, cél ami motivál. Hidd el jobb lesz. Gyógyszert ne szedj nekem se adtak.
márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

41 vagyok,4 gyerekes anya…

Jogsim van már egy ideje…..

márc. 28. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

NEM. A gyógyszer egy mankó, ami addig segít, amíg a terápiával képes vagy saját lábadon járni. A terápia nem egy agyműtét, hanem a Te részvételeddel, belső munkáddal, odaadásoddal fog működni. Néha nagyon nehéz lesz, akár fizikailag is fárasztó. Volt olyan órám, ami után két órát sírtam és 14 órát aludtam. Mert olyan nehéz dolgok jöttek fel, amivel így lehetett megküzdeni. Máskor képzelettel, versírással, vagy manuális tevékenységgel lehetett előrelépni.

Jó utat kívánok neked a belső utadon!

márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
A 3. jól írta. A gyógyszerrel terápiázni olyan szerintem, mint epidurállal szülni. Elnyomja a fájdalom jelentős részét, de azért akadályozhatja is, hogy felszínre jöjjenek a fájdalmak. Én életemben kétszer terápiáztam. Az elsőnél kaptam gyógyszert, de nem szerettem. Nem is volt túl hatékony az a terápia. Másodszor eleve pszichológushoz mentem pszichiáter helyett, mert nem akartam gyógyszert. A depresszióból nagyon hamar kijöttem így is a terápiával és egy év után a pánikbetegségem is elmúlt, remélhetőleg végleg. 10 éve nem volt pánikrohamom. 40 évesen csináltam azt a terápiát, nagyon megérte.
márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már egy ideje ismerem a terapeutámat.én is pszichológushoz jártam/járok.ő már a korábbi terápiák során is javasolta a gyógyszert.

Küzdök ellenne,de tényleg nem vagyok jó állapotban.

(Fogyás,rosszullétek,pánikrohamok,nem tudok aludni,alig vonszolom magam,ingerültség nagyon.)

Sajnos a terápiát meg kellett szakitani a kisbabám miatt,szerencsére mostmár tudok újra járni.

Nem szeretnék gyógyszert,jó lenne tudni mi segithetne.

márc. 28. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy lehetséges csak akarat kérdése. Sőt, az még fontosabb mint ilyen kamu gyógyszerek. A depresszió divatbetegség lett, én szimplán azért nem stresszelek semmin és nem tudok depressziós lenni mert mentálisan eldöntöttem hogy én egy komoly pacek ember vagyok történjen bármi mindent megoldok temeravtena pusztuljon a világ csak baj ne legyen
márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Depresszió az nem jó.

Lelki problèmát tablettákkal nem lehet kezelni.Max lenyugtatni egy rövid időre.

A gyógyszer akkor hat csak ha valami anyag hiányzik a kèmiádból.

Egyèbkènt èletszemlèletet kell váltani.

Ó.. gyógyszer. Minden második reklám gyógyszer a tv be. Vajon mièrt?!

márc. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!