Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a betegség/állapot ,...

Mi az a betegség/állapot , amikor nem látnál más kiutat, mint az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan ember a környezetetekben, aki gondolkodott már ezen, és lebeszéltétek? A lebeszélés azért volt, mert úgy gondoltátok van értelme tovább az életének?

márc. 30. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

100% visszafordíthatatlan halálos betegség folyamatos fájdalmakkal

Élethelyzet nincs olyan. Mert mindig történhet valami amitől jobb lesz a helyzet, akár teljesen véletlenszerűen is.

márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez a betegség konkrétan a depresszió.
márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg ezt látom a legjobb kiútnak. Mindig is zárkózozz, furcsa, különc voltam. Jelenleg nincs munkám. Ez felemészt. Kaptam egy ígéretet hátha. A volt munkahelyemen mindent felégettem. Csináltam egy oltári nagy hülyeséget. Párkapcsolati probléma miatt. De úgy érzem, nincs erőm energiám. Az ŕrettségit is nehezen tettem le. Matek sosem volt az erősségem. Barátaim nem voltak.
márc. 31. 11:38
 4/9 A kérdező kommentje:
*Zárkózott
márc. 31. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Én 21 évesen felvágtam az erem. Diploma előtt 4 hónappal. Csak a sürgős sebészeti ellátás mentett meg. Azota kiderült hogy bipoláris vagyok. Baromi nehéz mai napig beszélni erről és sokszor vannak depressziós periódusaim, de azóta (ez már 6 éve történt) 1x sem akartam megölni magam.

Szeeintem a halállal való találkozás pillanatában legtöbbünk aki öngyilkos akar lenni,meggondolná magát. Én nagyon megijedtem. Tudtam,hogy ennyi. Csakhogy a tudatom elvesztettem abban a pillanatban mikor a kést beledödtem a kezembe, ami épp artériát ért. De ahogy láttam a vért ömleni, az agyam bekapcsolt és eszemnél voltam. Felfogtam. Eszembe jutottak a szeretteim. Szerencsére volt aki segitsen és bevitt a kórházba kb 80nal a városon át szoritókötéssel,ami átcsöpögött a vértől.

Hiszem hogy legtöbb öngyilkos eset,ha lehetne, fordulna...az agy sokszor a legnagyobb ellenség. Kikapcsol. Aztán mikor az életösztön felébred, már élni akar.

Kérj segítséget.

márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha a szüleim meghalnának és a testvéreim is. Azt nem élném túl. A barátok halálát nem mondom, mert egyetlen egy sincs. Szerelmet szintén nem, mert az soha nem is volt. 20 éves lány vagyok...

Így is nagyon gyakran vannak öngyilkossági gondolataim, két hónapja majdnem osztályra is mentem, mert már a megkísérlését terveztem. Nagyon magányosnak éreztem/érzem magam. De ott van a családom. Igaz, nem bensőséges a kapcsolatunk, kizárólag anyummal, hozzá betegesen és ambivalensen kötődöm, úgyhogy őt nem hagynám itt. Mondta is akkor, két hónapja, ha megölöm magam, akkor ő is megöli magát.

márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigj válaszokat. Sajnos az utóbbi 1 évben, minden összeomlott. Kitúgtak a munkahelyemről a hülyeségem miatt. Kilógtam a dohányboltba. Pluszban rendkívüli szabadságot szerettem volna kérni, egy szerelm miatt. Na, ez nyilván kirúgáshoz vezett. Kaptam egy második esélyt. De elkapott valami vírus, 3 hétig beteg voltam. Tp alatt elküldtek. Anyagilag is hatással volt rám ez az egész. Barátaim nincsenek. Elvileg van egy munkalehetőség, amit a hó közepén indul. De rettegek. Voltam pszichiáternél. Szorongásos depressziót állapított meg. Szedek gyógyszereket. Na, ezt ott byilván nem szeretném reklámozni. De így barátok, párkapcsolat nélkül, csak a munkának élni(ha sikkerül), sincs hosszabb távon értelme. El megy mellettem az élet. Párkapcsolatot már nem szeretnek. Nem nekem való. Félek attól is, hogy ki akarnának hasz álni, pluszban sok traumám van. Ezt senkire nem akarok ráhúzni, bizalom nélkül meg njncs értelme. Jogsim nincs.amúgy sem lennék egy ideális partner más számára. Társalbérletben élek.
ápr. 1. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Van megoldás a kilátástalan életedre, jó, igazi, reményteljes. Ha szeretnéd jelezd, visszaírok.
ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

(5 vagyok)Hány éves vagy, kérdező?

Amit leirtál,nagyon kemény de nem indokolja semmi hogy eldobd az eleted.

Szerintem az nagyon jó pont,hogy voltál pszichiáternél. Nem jársz a természetbe esetleg? Elkezdhetnél túrázni. Egyedül legalább olyan jó,mint társaságban. Megtalálni önmagad, a békéd, a nyugalmat szerintem a természetben tudod a külvilágban leghamarabb.

Nekem rengeteget segít, mikor újra mélyzuhanásban vagyok, pedig az élet próbára tesz folyton.

Próbálj felsorolni 5 dolgot,amiért szeretsz élni. Adj nap végén köszönetet azért ,amid jelenleg van és próbáld ne csak azt észrevenni ami jelenleg hiány az életedben.

ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!