Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet, lehetne, kell...

Mit lehet, lehetne, kell tenni ez esetben "alkoholistának"?

Figyelt kérdés

Ha itthon vagyok teszek veszek a ház körül mindig szoktam iszogatni,

Úgy néha leülök megpihenni és mondom magamnak " na ez a része kész a dolognak, megiszok valamit,,és folytatom tovább a masik dolgot pl, mostanság kertészkedés van.


De aztán sokszor megpihenek ugyebár, tehát "sok kicsi sokra megy" ez nem jó...



Ha mennem kell valahová pl, ügyet intézni, fontos helyekre akkor nem iszok, de olyan nem jól érzem magam, gondolom kis alkohol segítene erzem, de meg állom , hogy ne igyak de olyan nemjól vagyok.



Hogy Mit kellene tenni?



ápr. 2. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez még az út eleje, dicséretes, hogy észrevetted és tenni akarsz ellene.


A legegyszerűbb, ha nincs otthon alkohol egyáltalán, így nem tudsz inni 2 feladat között. Gondolom nyugdíjas vagy és egyedül élsz, és a 2 feladat között kellene valami nem káros helyettesítő dolgot találni, amivel úgymond megjutalmazod magad. Fizikai munka után lehet a jutalom egy kis édesség vagy egy kis pohár üdítő (de aztán nehogy ezekre is ráfüggj, szóval még jobb egy kis gyümölcs), de még jobb ha valami tevékenység, amit szeretsz csinálni, pl. olvasás, főzés (receptkeresés, menütervezés), egy rész a kedvenc sorozatodból, egy kis online játék stb.


A másik, hogy próbálj valami otthonon kívüli rendszeres elfoglaltságot találni, tudom, hogy minél idősebb az ember és minél kevésbé nagyvárosban él, ez annál nehezebb, de nézz körül FB-on, neten + a környékeden, hátha találsz valami csoportot, elfoglaltságot, amit szívesen csinálnál, ha van valami hobbit azt (pl. kertészkedés, ha már ezt említetted).


Az alkohol - ha felmerül a függőség kérdése - annál veszélytelenebb, minél ritkábban iszod, legyen korlátozva, pl. hogy vasárnap a vacsi után megiszol egy pohár sört vagy bort, de ez ingoványos talaj, mert aki hajlamos a függőségre, az hajlamos arra sajnos, hogy a heti néhány napi esti pohár bor vagy üveg sör elcsússzon, és újra minden nap többszöri ivás legyen belőle. :(


Ha ezek a "trükkök" nem segítenek, akkor valami önsegítő csoportot is lehet keresni, esetleg pszichiátert.


Kitartás!

ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszichológust akartam írni.
ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!