Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a skizofréniától?

Anonym34 kérdése:

Félek a skizofréniától?

Figyelt kérdés

Sziasztok mar több eve felek ettöl a betegsegtöl, es ma munka közbe mintha Hallot hallottam volna , egy plázába dolgozok, eppen a bejaratnal alltam es akkor hallottam , nem tudom hogy ez most csak a fejembe volt vagy tenyleg valaki mondta csak nem ladtam

Kiaz.. annyira felek , nem tudom mit kezdjek magammal



ápr. 2. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért pont ettől félsz? Van/volt a családodban diagnosztizált beteg?
ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, de a psychologusom is mondta hogy genetika nelkül is kijöhet, és tudom tök beteg de 1x irtam ide is ez miatt, gyerekkent egy ilyen nöt lattam es csak 12 eves voltam , es annyira feltem töle es ez most olyan 3 eve jött ki a retteges amikor a volt parom bántalmazott, és depresszios lettem
ápr. 2. 22:12
 3/4 Katonca ***** válasza:
Általában genetikai háttér és környezeti hatások együttes jelenléte hozza elő. A fiam 30 évesen, mondhatni egyik pillanatról a másikra skizofrén lett. Először depressziós lett, majd jöttek a téveszmék. Valóban egy szörnyű betegség, és tapasztalatból mondom, ahány paciens, annyiféle változat. Kedves Kérdező! Ennek ellenére azt mondom, legyél pozitív. A kezelő orvosodnak mond el ezt a félelmedet. Ő hidd el azonnal észre venné rajtad, ha a skizo jelei mutatkoznának... Ha mégis beletartoznál a lakosság 1 %-ba, aki ezzel él, akkor sincs itt a világ vége. Korszerű gyógyszerek, injekciók vannak. A fiam 3 műszakban dolgozik, szépen éli az életét. Csak a kezelést el kell találni. Tehát az a tanácsom, ne rettegj, mert a depressziód csak mélyülni fog. A végére egy okosság: súlyos depressziónál is megjelenhetnek téveszmék, hanghallások átmensti időre.
ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia,

Ma voltam terapian mert amugy jarok es megmondta hogy OCD vagyis kényszer gondolatok , de ma kicsit jobban erzem magam

ápr. 3. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!