Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvostól, pszichológushoz...

Háziorvostól, pszichológushoz beutaló? Ér valamit?

Figyelt kérdés

Biztosan tudom hogy depressziós vagyok. Már ön**os gondolataim is vannak jóideje.


Tanácsolták, hogy kérjek beutalót a háziorvostól pszichológushoz.

Érdemes?

Egyik ismerősöm vagy két éve mesélte, hogy ő 6 hónappal későbbre kapott időpontot. Ő tehetősebb. Elment magánba. Havi 100 ezer Ft-jába kerül. Nekem erre nincs pénzem.


Még mindig így működik a házi orvosos pszichológus?

Esetleg valamit addig fel tudna írni? Nem ez az első depresszióm. Kijöttem már kettőből magamtól. De most tudatosabb vagyok és érzem hogy nem megy. Ráadásul további bűntudatot érzek, hogy terhére vagyok a környezetemnek.



ápr. 2. 20:43
A kérdező szavazást indított:
depresszió
háziorvos
10 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
A szavazást véletlenül indítottam. Nem figyeltem.oda, azt hittem kitöröltem a kulcsszavakat egy elnyomással.
ápr. 2. 20:45
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez már nem pszichológiai eset szerintem!
ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Ide pszichiáter kellene, nem pszichológus. Pszichológushoz meg nem kell beutaló egyébként.
ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért nem pszichológus?
ápr. 2. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Az gondolatok miatt.Ezzel már pszichiáter foglalkozik nem pszichológus
ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oh!


Oda is a háziorvostól kell beutalót kérni?

Kapnék pár héten belülre? Vagy felejtsem el?

ápr. 2. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Alapból pszichiátriára nem kell beutaló. De mivel szuicid gondolataid is vannak, menj el a háziorvoshoz és kérjél sürgős, vagy relatív sürgős beutalót!
ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Az állami pszichiàtria is baromira le van terhelve, nem biztos, hogy a közeljövőben fogadnak
ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
A pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló, csak időpontot kell kérned. Ott beszélsz egy pszichiáterrel, aki eldönti, hogy szerinte szükséged van-e pszichológusra. Amennyiben igen, akkor ő ad beutalót hozzá, mert a pszichológushoz közvetlenül nem lehet időpontot kérni.
ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!