Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet akkor tenni ha...

Mit lehet akkor tenni ha este/éjjel nem tudok aludni (szinte soha) de kell kelni fél 5-kor mert menni kell dolgozni?

Figyelt kérdés

Végtelenül utálok délelőtt dolgozni, mert soha nem tudok eleget aludni.

Az én agyam este 7-8 körül "ébred fel", elkezd kattogni - mint ahogy most is.

És állandóan ez van. Soha nem tudok elaludni.

Jóllehet 3 műszakban dolgozom - talán nem kéne de ez még nem magyarázat arra, hogy miért nem tudok soha - még csütörtökön sem elaludni.

Amikor éjszakás vagyok, reggel fél 7-kor hazaérek, 7-kor már alszom és hoha nem minden nap, de 5 napból 3X simán tudok aludni délután 4-ig, 5-ig. Délután hazaérek, éjjel 1-2 között elalszom, alszom 10-ig. Az a legjobb, mert nem kell éjszaka dolgozni és tudok eleget aludni.


De a délelőttös hét.. Kikészít.

Volt olyan, amikor 3!!! hónapig jártam folyamatosan délelőttre, hát akkor sem tudtam megszokni. 3. hónap vége fele ugyan ez: nem tudok elaludni. Este 8-9-kor elkezd kattogni az agyam, nem tudok ellene tenni semmit.

Próbáltam azt, hogy legkésöbb 9-kor nem néztem semmi monitort, kijelzőt. Alacsony frekvenciájú fehér zajt hallgattam fülhalgatóval, altató teát ittam mellé, de semmi. 11-ig ugyan úgy forgolódtam az ágyban, talán valamikor 11 után aludtam el kín keserve.

Amikor nagy nehezen elalszom, akkor is a legkissebb neszre felébredek. Kaparja a macska az almot, felkelek.

Valaki bejön a lépcsőházba, felkelek.

Parkolóban valaki megáll kocsival, felkelek.

Aztán mégis kelni kell fél 5-kor mert 6-ra menni kell dolgozni.

Akkor nagyon nehezen kelek fel, a munkában is egész nap kómás vagyok, alig várom, hogy hazaérjek.

Energiatal (amúgy nem szeretem) kávé rajtam nem segít olyankor.

Hazaérek, akkor szoktam hulla lenni meg álmos!! akkor tudnék simán aludni. Néha tényleg muszáj, mert amikor 2-3 órát sikerül éjjel aludni, akkor tényleg nagyon hulla vagyok.

De ha 3 óránál többet tudok aludni, tegnap éjjel majdnem 4-et sikerült, akkor próbálok fent lenni. Ma hazaértem, nagy nehezen fent tudtam lenni 6-ig 7-ig, majd mint aki kapott egy adrenalin injekciót, "felébredtem", elkezdett pörögni az agyam és azóta sem állt le.

9-kor megittam egy ilyen naturlandos alvást segítő teát, de semmit nem használ.

Próbáltam aludni, de nem megy.

Most itt vagyok, ezt a kérdést írom ki és minél közelebb van a 4:30 annál jobban pánikolok hogy úr isten, kéne már aludni, mert mindjárt kelek.

Minél jobban pánikolok, annál jobban leszek izgatottabb, annál nehezebben alszom el.


Volt olyan, hogy szinte semennyit! nem tudtam aludni éjjel és akkor aludtam volna el, amikor az ébresztő csörgött.

De be kellett menni akkor is dolgozni, de 8-9-kor teljesen hulla voltam, a wc-n szunyókáltam egy 30 percet, az segített túlélni a napot, de hazaérve muszáj voltam aludni 1-2 órát.

De amúgy nem szeretek délután szunyókálni, mert annál nehezebben alszom el éjjel.

Bár nincsen jelentősége, ma sem aludtam délután, még sem bírok aludni.

De mint mondtam, volt olyan, hogy 3 hónapig jártam állandó délelőtt, hát az volt a legrosszabb mert akkor sem tudtam elaludni és örültem, ha 11 óra előtt elaludtam.

Én már mindent próbáltam egyébként - csak a gyógyszeres megoldásokat nem, bár ha nagyon muszáj..

Az életvitelem egyébként nagyjából jó.

Keveset iszom alkoholt, ha igen akkor is csak havonta 1-2X és akkor is keveset és akkor is csak hétvégén és akkor is inkább ebédhez / vacsorához.

Nem dohányzom. Káros szenvedélyem nincsen.

Egyszerűen ilyen az agyam.. Ilyenkor pörgök.

Érdekelne az is, hogy van-e más is hasonló helyzetben és ha igen, akkor hogyan sikerült az inszomniát megoldani?


Egyébként kb 6 éve ez van, amióta elkezdtem dolgozni.

Amikor még iskolába jártam, akkor is utáltam korán felkelni, de azért még sem 4:30-kor kellett és ha jól emlékszem el is tudtam aludni 10-11 körül.

Amióta dolgozom és be kell menni 6-ra dolgozni, azóta van.

Miért vártam eddig a kérdéssel? Mert tulajdonképpen minden 3. héten vagyok délelőttös, éjjszakás és délutános hêten simán tudok aludni így csak minden harmadik héten kell kibírni de már belefáradtam a "túl kell élni a délelőttös hetet" problémába.


Talán a héten kiemelkedően "rossz" mivel pont most vasárnap volt óraátállítás de maga a probléma már 6 éves.



ápr. 4. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

A te biológiai órád az éjjeli bagoly. Ez van, nem bírod a reggeli túrát fogadd el.

Viszont az ejjeli túra jobban megviseli az immunrendszert, hajlamosabb lesz az ember a rákra, cukorbajra, elhízásra. Az emberi szervezet arra van beállítva, hogy ejjel aludjon.

De lehet nem kéne eröltesd a reggeli túrákat. Legidealisabb szamodra delutani túra lenne, delutan 2 töl peldaul este 21-22 ig

ápr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az is lehet, hogy a szervezeted el van állítva már össze van zavarodva a sok ejjeli- reggeli túraval. Könnyen meglehet, hogy az ejjeli túra kavar be
ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Tökéletes megoldás nincs. Ami nekem segít:


Fekszem a sötétben, és nem húzom fel magam, hogy nem megy az alvás. Olvastam egy cikket, hogy ha nem idegeskedsz rajta, akkor ez is majdnem annyit ér, mintha aludnál.


Fekszem a sötétben, és próbálok direkt nem elaludni. Ez is az ellen segít, hogy ne húzzam fel magam. Sokszor elalszom tőle.


Vannak ilyen alvást segítő meditációk. Nekem ez sosem segített. Vagyis nagyon sokáig nem, aztán találtam egyet, ami igen. Egy pszichiáter fickó youtube csatornálján volt, és szerintem attól működött, hogy előtte már sokat néztem az illető videóit.


Állandó éjszakai műszak nincs nálatok? Mert gondolom van, aki szívesen lenne többet nappal. Sosem értettem, hogy miért nem képesek jobban megcsinálni a műszakbeosztásokat (persze amiatt sem, hogy sosem foglalkoztam ilyesmivel, kívülről olyan egyszerűnek tűnik).

ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ősbagolyként látom magam, és én is dolgoztam sokat három műszakban, az tényleg nagyon durván megvisel mindenkit. Először azt találtam ki, hogy mindegy, melyik műszak, de egy hétig legyen ugyanaz, úgy velem is hasonló volt, hogy nappal nem tudtam aludni, mert nappal zajlik az élet mindenhol, vagy ügyeket intéztem vagy otthon minden zajra felébredtem.


Akkor ismertem meg pl. a fehér zajt, mint a porszívó zaja, monoton zaj, amely elnyomja a külső zajokat. A meditatív zenék is működnek vmennyire, de mindkettőnél feltűnt, hogy felszínesebben aludtam, nem elég mélyen.


Aztán én is átálltam hosszútávon az éjszakai műszakba, akkor egy fokkal könnyebb volt, de még mindig nem tökéletes.


Aztán lett normális, azaz csak nappali munkám és a mindfulness meditációval és a relaxációs tréninggel is megismerkedtem, illetve elkezdtem követni egy alvásgurut is, akitől pl. azt is tanultam, hogy milyen fontos a sötétség, azóta mindig szemfedővel fekszem le aludni és jobban alszom, amióta meg elveszett, egy vastag fekete zoknit rakok a szememre elalvás előtt.


Ez az alvásguru még azt is mondta, hogy ha csak annyira van sötét, hogy még felismerhetőek legyenek a tárgyak körvonalai, akkor az nem elég sötét.


Ezen kívül a jógával is megismerkedtem gyakorlati szinten is, ahol óra végén mindig volt valami ellazító meditáció vagy pihenés módszer, és majdnem mindig el is aludtam ott, és ott tanultam azt a módszert, amellyel ha nagyon feszült, stresszes vagy vagy bármilyen szélsőséges érzelemmel teli, akkor is gyorsan elalszom utána: háton fekve párna nélkül két kéz a test mellett, és egy nagy levegővétel után az összes izom minden erőből való megfeszítése, aztán kilégzés, majd ezt még kétszer, mindegyik egyre erősebb szorítás, kézfejek ökölbe, fogak össze, az összes arcizom össze, és közben gondolatban végigmenni a test minden izmán, hogy be van-e feszítve, és ha igen, elég erősen-e: pláne szemfedővel a legbiztosabb módszer.


Ajánlom mindenkinek az alvásguru követését, ő nem gyógyszeres módszert ajánl, hanem viselkedésterápiát, számomra meggyőző. És a három műszak tényleg kikészít hosszútávon sajnos, mert a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás alapvető emberi szükséglet.

ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!