Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség? Mit lehetne...

Ez pánikbetegség? Mit lehetne ellene tenni?

Figyelt kérdés

Nem érzem magamon mindig, hogy pánikolnék alapjáraton. Viszont néhány éve (főleg ha meleg van kint), de ha hideg, akkor sem tudok elmenni úgy itthonról, hogy ne legyen nálam egy fél literes víz. Ha nálam van nem iszok sokat belőle, csak megnyugtat a tudat, hogy ott van. Ellenkező esetben ha nincs, el szorul a torkom, nehezen tudok nyelni, és teljesen bepánikolok, hogy kiszárad a szám és megfulladok. De ez csak akkor van, ha nincs nálam folyadék, vagy minimum rágó, mert az is termeli a nyálat és valamennyire megnyugtat. De amikor rám jön ez a pánik elég félelmetes érzés. Nem tudom hogy alakult ki és hogyan… Mit lehetne ellene tenni? Esetleg valaki volt már/vagy van hasonló helyzetben mint én? Ez mennyire normális dolog?

Előre is köszönöm a pozitív jellegű válaszokat. 24/L



ápr. 6. 02:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és néha van olyan, hogy derealizációm van (ez már kisebb koromban is volt néha) azaz valóságérzet vesztés. Van olyan hogy kiülök az udvarra és hirtelen furcsán látok mindent néhány másodpercig, vagy 1-2 percig és nem tudom eldönteni, hogy ez most valóság, vagy csak álmodom. Iszonyat furcsa érzés ez is. Meg olyan is előfordult már hogy valaki beszélt hozzám és szintén nem tudtam eldönteni, hogy ez most valóság vagy álom. Azért elég furcsa. Ezek ellen lehet valamit tenni?
ápr. 6. 02:59
 2/2 anonim ***** válasza:
Tömegpszichózis. Mindenki aszt mondja, hogy legyen nálad víz és te ezt elhiszed. Pedig minden sarkon van egy bolt, ahol annyi vizet veszel amennyit akarsz.
ápr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!