Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől vannak az extra szívdobb...

Mitől vannak az extra szívdobbanások, és mivel tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


December közepén volt egy pánikrohamom vagy nem tudom mi volt az, de nagyon rossz érzés volt: heves szívdobogásom volt, mellkasi nyomást tapasztaltam és nagyon megijedtem.

A lényeg az hogy azóta tartósan magas volt a pulzusom egy ideig, aztán észleltem mintha kihagyna a szívem, illetve extrán bedobban. Van mikor a nap folyamán nem érzem, de van mikor többször is, és folyamatosan. Főleg este mikor lefekszem de az se mindig. Ez az érzés kihat a torkomba mintha valami gombóc lenne benne, és érzem hogy nagyot üt a szívem. Van hogy a fejembe is érzem az erős szívdobogást.

Teszem hozzá eléggé szorongós típus vagyok, és most ettől parázok hogy valami szívbajom lesz. Kardiológiára április 15re kaptam időpontot. Ekg-m az jó volt.

Mivel tudnék tenni ellene?



2022. márc. 16. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Én is így vagyok ha nem jelez az EKG te szihés beteg vagy pszichiáter ír gyógyszert.
2022. márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gyermekkoromban sokat voltam lelkileg bántva, kigúnyolva, lenézve…

Okozhatja a múltbeli sérelmek ezt az állapotot?

2022. márc. 16. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az erős szívdobogás érzés az esetedben nagy valószínűséggel pszichés eredetű, próbáld ki rá a magnézium-citrátot (szerves magnézium).
2022. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!