Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » “Élj a jelenben” pontosan mit...

“Élj a jelenben” pontosan mit is jelent ez?

Figyelt kérdés

Olvasok egy könyvet, Eckhart Tolle-tól A Most Hatalma.

Már az elején elakadtam ott, hogy azt írja, hogy a jelenben kell élnünk, és nem a múltban vagy a jövőben. Elkell érni azt az állapotot, amikor teljesen a jelenben élsz. Ez tök érthető, és a múltban én nem is szoktam élni, próbálok a jelenben élni mindig. De lévén “kissé” feledékeny vagyok, muszáj emlékeztetnem magam, és előre listát írnom róla, hogy pl holnap milyen elintézni valóim lesznek, mert ha nem, totál elfelejtem. Szerintem én tök jól kitudok kapcsolni, és a jelenre koncentrálni, pl mikor elmegyek nyaralni, van, hogy totál elfelejtem, hogy van munkahelyem, vagy hogy milyen dolgaim,kötelességeim vannak “odahaza”. Ami egyben jó is meg rossz is, mert nekem egész életemben arra kellett edzenem magam, hogy ne vesszek el teljesen a jelenben, mert akármennyire is jó érzés, vannak következményei. Tehát nekem folyton terveznem kell, legalább egy hétre előre, hogy ne “hulljon szét” az életem. Ez meg a könyvből úgy tűnik, hogy nem jó elmeállapot, mert nem a holnapon, meg a 3 nap múlván kéne gondolkoznom a jelenben. Vagy ez még nem gond? Nem egésznap kattogok a holnapon, csak azért időnként “bekell csekkolnom” különben az is kimegy a fejemből, hogy milyen nap van ma. De távoli jövőn nem szoktam agyalni, nem gondolok rá, lesz-e férjem, vagy gyerekem, nem gondolok rá, hogy vajon lesz-e nyugdíjam, ki fog gondozni. Ilyeneken nem idegeskedek, még csak nem is gondolok ezekre. Mindig megvolt a tehetségem a minden lesz@ráshoz és nem idegeskedéshez, sokan csodálták is sok helyzetben, hogy hogyan lehetek ilyen nyugodt, és hogy hogy nem idegeskedek valami miatt. De sok problémám is adódott abból, hogy a “kötelességeimről” elfeledkeztem, szóval mindig azon voltam, hogy összeszedettebb legyek és előre tervezzek.



ápr. 6. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Carpe diem
ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

Ez nem a carpe diem, és nem is arról szól, hogy ne szabadna normálisan foglalkozni a múlttal/jövővel, hanem itt Tolle lényegében az ellen beszél, hogy a mi kultúránkban sokan folytonos disszociációban élnek, gyakran két percet nem bírnak jelen lenni a saját életükben, mert ha van egy szabad percük és mással nem kötik le magukat, akkor vagy a múlton, vagy a jövőn kattognak vég nélkül, gyakorlatilag ott "élnek" a jelen helyett.


A leírásod alapján ez az utóbbi veszély téged nem igazán fenyeget, viszont a jelenben sem „elveszni” kell, mert akkor ezek szerint te sem igazán éled meg a jelent annak teljességében („az is kimegy a fejemből, hogy milyen nap van ma”), hanem elveszel egy-egy kis szeletében.

ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!