Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fel nem dolgozott traumák,...

Fel nem dolgozott traumák, mentáls betegségekkel, így teljesen értelmetlen az életem?

Figyelt kérdés

Nagyon kemény gyerekkorom volt. Itt vagyok fiatal felnőttként, és szenvedek sajnos. Engem senki sem szeret, mindig azt kellett eltűrnőm, ha boldog vagyok, családom rögtön szétakar törni, a suliban is ez volt. Apámat nem is ismerem nagyon, anyukám pedig folyamatosan bántalmazott lelkileg, és a család többi tagja is.

Voltam pszichológusnál 16 évesen, ott borderline gyanú volt, most probálnék pszichológushoz, vagy pszichiátriára kerülni, de egyszerűen nem tudok, 2-3 honapos a várólisták.

Probléma az, hogy senki nem hallgat meg, és folyamatosan a múltam kísért, mérgező gondolatok formájában, és nem tudok élvezni semmit, sőt szenvedek. Egyetlen egy emberi kapcsolatom van, egy olyan barátság, ahol mindent én adok, és való igaz, hogy sokat beszélünk, de téma mindig ő, vagy valami gyerekes csíny, alig találkozzunk, holott itt lakik egy köpésnyire, sose hallgat meg rendesen, folyamatosan másokkal beszél és nem velem.

Lehet ha meghalnék, nem kéne többet szenvedni, így nincs értelme élni, így sajnos csak szenvedés, szenvedés hátán, senki sincs itt mellettem, aki valóban bátorítana, közös élményeket szereznénk, egy ember van, az is csak lehúz inkább.

Bátorságom lassan meglesz hozzá, hogy megtegyem, sajnos még nincs.



ápr. 7. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam rossz embernek. Azokért akiket szeretek, azokért rengeteg dolgot tettem, de random rászorulókért is. Ilyenkor magam elé képzelem saját magámat, ezekkel a jó és- rosszcselekedetekkel egyaránt, és megölelném magam, nem lenne szívem megölni úgy magam.

Viszont a szenvedésem, ez a kilátástalanság, ez a tudatállapot, amelyek kísértenek, valóban egyfajta eutanázia lennek nekem ez az öngyilkosság. Egy kegyelem lenne nekem. Mivel senki szeret úgy se hiányoznék senkinek sem, senki nem is beszélne róla, így úgy gondolom, nem lenne visszatartó erő. Gondolkodom ezen, csak van bennem életösztön, túlélésre, hiszen gyerekkorom erről szólt, sajnos bennem még erős ez, emiatt is vagyok sokszor elég félős is. Nyilván nem adhat itt senki sem öngyilkossági tippeket, de hátha tud valaki egyfajta más megoldás, és őszintén, jól esik így anonim oldalon kiírni ezt a lelkemből.

ápr. 7. 17:34
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Szia!Nos az első lépést megtetted!kiírtad magadból.Javaslom hogy olvasd el amit írtál ....egy két válasz szinte ordít ...Először is az az egyetlen kapcsolatod az nem barátság.miért ölsz bele annyi energiát másokba mikor arra neked lenne szükséged?ne adj másoknak.Csak magadnak.most arra van a legnagyobb szükség.
ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Mennyi idős vagy?
ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
a divatborderlinet szerintem mellozzuk, egy rendes pszichiatriai kivizsgalashoz menj, ott lesz pszichologus is eloszor. Nem kell rogton divatborderlineozni, de szerncsere ahogy latom kezd lecsengeni, es jon helyette valami mas.
ápr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Volt borderline diagnózis is, és gyógyszereztek is! (15 mg aripiprazol)


2-es! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, igazad van.


22 éves vagyok kedves 3-as.

ápr. 8. 10:01
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Nincs konkret divatborderline diagnozis. Erzelmileg instabil vagy valami van valoban, de az a bipolarisra, klinikai depressziosra akiken visszatero, vagy hasonloknak atneveztek erzelmileg labilisnak, nem hiaba. De hat akkor gondolom elerted a celt, legyen gyogyszer, gondolom frontin/Xanax, es/vagy valami hasonlo pl Rivotril esetleg ritka de valami vagy antidep. vagy antipszi. de az utobbi eleg ritka.
ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!