Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős generalizált szorongást...

Erős generalizált szorongást mivel lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Gyógyszert nem szeretnék szedni semmiképpen sem!

Mit tegyek hogy meggyógyuljak?

Sajnos erössen szorongok valótlan dolgok miatt,kvázi kitalálom/bebeszélem magamnak.

Terápiára elkezdtem járni.

Mit tehetek én hogy gyógyuljak?

Egyáltalán mi válthatja ki ezt?

Honnan lehet megfejteni az okot amiből kialakult?

Szeretnék nagyon gyógyulni. Borzalmas önértékelési gondjaim is vannak..


ápr. 7. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg, ha mesélnél magadról és a szorongásokat okozó korábbi eseményekről...
ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi váltotta ki,ha tudnám segitenék magamon gondolom.

Szinte mindig a gyermekeimmel kapcsolatos.

ápr. 7. 20:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem iszom alkoholt/nem drogozom.

Van aki tud segiteni is esetleg?

ápr. 7. 20:57
 4/7 anonim válasza:
79%

Mondtad, hogy jársz terápiára, ez jó irány. A szorongás nagyon jól kezelhető, rengetegen teljesen meg is szabadulnak tőle, szóval van remény.

Próbálj meg figyelni a szabályos alvásciklusra, ha tudsz, legyél a természetben, és mozogjál sokat (ez nem csak anyáskodó hülyeség, tudományosan bizonyított a mozgás hangulatjavító hatása).

Megpróbálhatsz naplót írni, sok embernek segít kitisztítani a fejét, meg leírva jobban látszik, hogy egy félelem irracionális.

A gyógyszerekkel kapcsolatos álláspontod érthető, és tényleg jobb, ha azok nélkül is megy. Ezzel együtt ha sehogy máshogy nem javulnál, akkor fontold meg, hogy elmész egy pszichiáterhez.

ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a terápia segített meg a sport.
ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Generalizált szorongásom van nekem is, nekem a Mindfulness segít. Érdemes adni neki egy esélyt. Van egy 8 hetes tanfolyam egy könyv formájában.


Ez a címe:


Zindel Segal Mark Williams John Teasdale: Tudatos jelenlét a gyakorlatban - 8 hetes program a mindennapok örömtelibb megéléséért, valamint a depresszió és a szorongás kezelésére



Nincs benne semmi spirituális dolog, nem erőltet rád semmit. Nekem nagyon tetszik, és amúgy elméleti pszichológiai ismeretet is ad arról, hogy miért működik úgy az agyunk ahogy.


Nekem a légzésem figyelése illetve különböző relaxációs légzéstechnikák meglepetésszerűek voltak. Sokáig azt hittem úgy is csak a pánikbetegeknek való és meg ugye nem vagyok az, még ha voltak is már pánikrohamaim. Ennek ellenére mindenkinek segítenek ezek a módszerek, az interneten ingyen is találsz légzéstechnikákat.

ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
ápr. 8. 05:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!