Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzékelem így avalóságot...

Miért érzékelem így avalóságot? Ez derealizáció lenne?

Figyelt kérdés
Kezdem az elejétől. 1 hónapja kb kipróbáltam egy Thcp tartalmú édességet, amitől több óráig tartó pánikrohamom volt,sürgősségi lett a vége. Teljesen elvesztettem a kontrolt a testem felett, úgy éreztem mintha az elmémben zuhannék lefele a nagy semmibe, es a külvilágot sem érzékeltem.Pánikrohamom még sosem volt,nagyon ijesztő volt. Pár napig nagyon kusza volt a fejem, a külvilágot es az időt sem tudtam érzekelni. Azóta eltelt 3 hét, úgy éreztem mostmár jol vagyok,de pár napja nagyon fura gondolataim es érzéseim vannak. Sokszor úgy képzelem magam mintha nem lennék valós, es a környezet sem,mintha egy álom lenne, vagy egy játék amiben egy karakter vagyok,nem ember,nem egy személy. Olyan gondolataim is vannak hogy ez az egész élet, es univerzum meg a létezés is csak egy szimuláció lenne,mi igazaból benne sem vagyunk,vagy csak bábuk vagyunk. Es ezektől a gondolatoktól rámjön egy rossz érzés,rossz közérzet. Olyan mintha az agyam ki akarna ezekkel késziteni engem. Járok pszichológushoz,eddig 2x voltam nála,de nem ezzel a indokkal,de mostmar muszaj leszek erről is beszélni vele mert félek hogy megbolondulok.Alapból egy szorongó tipusú ,introvertralt lány vagyok Ki lehet ebből gyógyulni,kérlek segitsetek. 24/L

ápr. 13. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom, hogy ezt kellett átélned neked is. A legfontosabb, hogy ezen próbálj meg nem szorongani, mert az biztosan rontja a tüneteket, és kerülj bármely olyan tevékenységet, drogot ami de realizáció kiváltó oka lehet.
ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, hogy neked sikerül-e kiszabadulni ebből. De természetesen lehetséges.


Eleve az, hogy egy ennyire újszerű pszichoaktív szert fogyasztasz butaság volt.


"Effects of THCP


It is by acting on the endocannabinoid system in the human body and activating CB1 and CB2 receptors that a range of effects are triggered in the brain, leading to changes in consciousness. Such changes include euphoric feelings, changes in visual and auditory perception or, for example, changes in the interpretation of time."


Nem tudom, hogy hogyan lehet ebből kimászni, mert mégha ugyanebben a helyzetben is lettem volna, az én megoldásom nem biztos, hogy segít neked.


Reménykedjünk, hogy a pszichológus tud segíteni.

ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyógyszereket szedtél már? Például Rivotrilt?
ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, Frontint irt fel a háziorvos pánikrohamra .Az segit valamennyit, de ha nem szedem ugyan olyan érzés.
ápr. 13. 21:10
 5/6 A kérdező kommentje:
De az miért van hogy 3 hétig a panikrohamom utan ez nem jött elő,hanem csak most? Mert sokszor visszagondolok arra rossz érzésre amit akkor átéltem,es lehet mar en generalom magamnak ezeket a rossz gondolatokat.
ápr. 13. 21:22
 6/6 Kistál_és_a_bor ***** válasza:

Szia!

A Frontint erre a gondodra írta a doki, vagy már korábban?

ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!