Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkoholizmusnak számít ha...

Az alkoholizmusnak számít ha hétvégente sörözök?

Figyelt kérdés

Pénteken szoktam 4-5 sört inni meg néha hétköznap is lecsúszik egy de az ritkán amikor nehéz nap után megiszok 1-et. Félek hogy rászokok mert hajlamos vagyok az ilyenekre rászokni! Eddigi függőségeim amiket már legyőztem:

-Energia ital

-Köröm és bőrrágás

-Kóla



ápr. 20. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem az.
ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Az egy nap 4-5, az túl van az eü határértéken.
ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, annak számít. Helyette menj inkább könyvtárba, arra nem baj, ha rászoksz.
ápr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
36%
Nem, az nem alkoholizmus, 4-5 sörtől nem leszel az.
ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Abszolút nem az. Heti egyszer, rá adásul pénteken meginni 4-5 sört az nem alkoholizmus. Az alkoholizmus nem itt kezdődik. Meg ahhoz masszív 20 éves ivás kell és ott már nem csak a sör figyel be, hanem az illető egy pár pohár pálinkával kezdi a napot. Szóval nem kell egyből ledegradálni a kérdezőt. Lehet nagyobb alkoholista az, aki ilyeneket írogat.
ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy mi függőség és mi nem az, azt könnyen megtudod, akkor amikor nem teszed. Tedd le a sört-és nézd meg meddig bírod. Ha függés 7-10 nap után nem bírod megállni, hogy ne tedd újból. Legyen ez bármivel kapcsolatos.Még akár egy egyszerű tusfürdővel kapcsolatban is. Figyelj arra, hogy szakitsd meg a rendszerességet...
ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

"mert hajlamos vagyok az ilyenekre rászokni!"


Az ilyen embereknek mint te vagy óvatosabbnak kell lenned, mert ahogy írtad: meg van a hajlam.


Tedd le a kólát, meg amiket felsoroltál-lássuk meddig bírod-nélküle.

ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Ne foglalkozz azokkal, akik szerint az, biztosan anti alkohol fanok, fogalmuk sincsen, nem az az alkoholizmus, ha néha megiszol pár sört. Jól is néznénk ki, ha mindenki alkoholizmusban szenvedne, aki egy héten egyszer egy nap megiszik párat.
ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Duke81 válasza:
87%
Szerintem ez még nem nagy gáz de az irány amerre tartasz nem igazán a jó út. Én pl a kezdeti függőségeim leküzdése után a sportra szoktam rá végűl és az egyik legjobb döntés volt az életemben. Tavaj pl bejártuk kerékpárral az alpok nagy hágóútjait. Timmesjoch, l'izeral, galavier, stelvio.. legnagyobb élmény volt all time! Jó hogy nem.lettem e helyett alkoholista! 😉
ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyakoriság nem vészes. De ha akkor nem tudod tartani a mertéket, az jel. Mellé ha tudod magadról, hogy hajlamos vagy ilyesmire, akkor érdemes most megelőzni. Nekem családban van alkoholfüggő és mivel a hajlam valamennyire genetikai is, ezért tudatosan, csak évi pár alkalommal fogyasztok alkoholt és semmiképp sem használom stressz levezetésre. Alattomos az alkohol, úgy lehet belecsúszni a függőségbe, hogy észre se veszed. Aztán sikertörténetet meg sajnos sokkal kevesebbet hallok, mint az ellenkezőjét.
ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!