Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálta ezt a barátom?

Miért csinálta ezt a barátom?

Figyelt kérdés

Szombat délután nagyon felzaklatott a barátom viselkedése. Január közepe óta vagyunk együtt, nagyon sok veszekedés volt, de fizikai erőszakig egyszer fajult, ahol megpofozott engem.

Szombaton mielőtt elment itthonról picit veszekedtünk, mert megbeszéltük szülinapomra egy balatoni nyaralást, és kitalálta, hogy nem, nem lesz, menjek egyedül. Emiatt előjött sok minden, hogy már nem szeret stb, aztán 1 óra leforgása után leírta nekem, hogy egyetlen boldogsága én voltam neki, és nem bírja magát, és megöli. Eredetileg az apukájához ment, viszont 2 órán keresztül kergette magát a városban, SMSben, Instagram üzenetekben írta, hogy öli meg magát, és közben különböző éles tárgyakkal vagdosta magát. Sok heg van a felkarján, amiről azt mondta anno, hogy elesett stb.

Szombaton nagyon nehéz volt, de hazajött, sebesen de nem olyan rossz állapotban, és nagyon kedves volt este velem. Tegnap viszont mutogatta, amiket képeket csinált magáról, az idő alatt, miközben vágta magát, és csomó képet csinált magáról, a környezetről, mert átnéztem a telefonját. Amikor beszéltünk, készpénznek mondta, hogy megöli magát, szerencsére nem tette meg, viszont ellenmondásosnak érzem, ez azt egészet, de a friss vágás sebeket láttam, én fertőtlenítettem le.


Letudná nekem írni valaki, hogy hogyan tudok segíteni a szerelmemnek, és azt, hogy ezt vajon miért csinálta, és ez figyelemfelhívás, vagy valós volt?



ápr. 22. 00:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk úgy , hogy nem ide írogatsz ki kérdést róla, hanem elviszed egy orvoshoz: pszichológushoz?!
ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Eléggé instabil mentálisan.

Manipulatívnek tűnik.

Nem létezik, hogy mikor így 1-2 órát eltűnik “búslakodni”, olyankor titkos szexkapcsolatánál van?

Próbáld megfigyelni, ha még előfordul ez es mennyi időt van eltűnve.

Onnan gondolom, mert a baratom is ezeket csinalta, futott erdőszelekre felkötni magat es kuldte a fotókat es kiderült, hogy szexelni ment fel a nőjével, de közben nekem drámázott, kötelet lefotózott stb

Nekem nem tetszik ez az egesz, amit művel, ez hogy vágja magát, meg viccnek is rossz, biztos rossz körulmenyek közul szarmazik es ez neki normalisnak tűnik ez a megnyilvánulás, hogy szerelemből összevágom magam.

Ezzel dicsekszik, hogy ő milyen szerelmes.

Megvágja önmagát, ha magára nem vigyáz, te hogy várod el, hogy rád vigyázzon? Nehogy egy nap a karja helyett a te nyakadat vágja, szerelemből, mert felbosszantottad. Es miert tudtad így felbosszantani? Mert “szeret”. Ki a hibás? Te.

Szerintem ön es közveszelyes őrült.

De tenyleg nem tudom, hogy tudnál a szerelmeden segíteni, talan magadon kéne, kezdjed egy jó szakemberrel!

ápr. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%

Az is lehet, hogy direkt mikor le akar lépni, vitát provokal.

Hagyd, hogy menjen el egyszer a vita utan es kövesd, autóval, vagy taxival, szerintem lehet meglepődnél te

ápr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Komolyan együtt vagy egy borderline őrülttel? Hagyd a fenébe, tönkreteszed az egész életedet vele! Elmebeteg! Ne akard megmenteni, még pszichiáter se tudja! Aki kezet emelt ránk, az onnantól kezdve nem létezik! Családon belül történik a legtöbb gyilkosság! Egész komolyan!
ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
0%
Kötél?
ápr. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Szóval a három hónapos kapcsolatodban már megpofozott egyszer.

Kb akkor lett volna vége a kapcsolatunknak.

Minden más a te hibád, mert vele maradtál.

ápr. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mentőt és rendőrséget kell az ilyen ön-és közveszélyes őrjöngőre hívni. Ez zárt osztályos eset. Nem szabad megvárni, amíg magában vagy másban helyrehozhatatlanul kárt tesz. Ez az ember olyannak tűnik, akik időnként a hírekben felbukkannak, mint családirtók, ámokfutók, stb.

Vigyázz magadra elsősorban, veszélyben vagy te is, a társadalom is.

ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt szeretnéd hallani, de sajnos igaza van mindenkinek. Ez nem normális, és akkor tennéd jól, ha mielőbb mentenéd magad. Ez már pszichiátriai eset. És ezt pszichológusként mondom.
ápr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Persze, hogy azt akarta volna hallani, hogy mentsd meg a szerelmedet a csókjaiddal es a húsleveseddel. Ez van
ápr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
8-as: Kedves pszichológus, annak a kommentelőnek is igaza van, aki a kérdezőt hibáztatja, mert vele maradt az első pofon után? Én azzal nem értettem egyet, mert nem egy empatikus hozzászólás. Én is azt javasoltam a kérdezőnek, hogy vigyázzon a testi épségére és vitesse be pszichiátriára ezt az embert, mielőtt még kárt tesz valakiben, de nem tetszik ez az áldozathibáztatás.
ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!