Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lett a pánikbetegségeddel?

Mi lett a pánikbetegségeddel?

Figyelt kérdés
A pánikbetegség egy jelzés. Nekem pl. Egy jó 5 év kellett mire rájöttem, hogy paranoid skizofréniám van. Mehetek vissza a dokihoz

ápr. 23. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Mivan?
ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sport, munka helyretette.
ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zavaros számomra a kérdés, de ha jól értem, akkor 5 évig nem foglalkoztál az egésszel, majd 5 év után vissza akarsz menni, mert öndiagnosztizáltál egy paranoid skizofréniát?

De azért válaszolok. Az én pánikbetegségemmel az lett, hogy szépen eljártam hetente terápiára, dolgoztam magamon és hiszed vagy nem, elmúlt a pánikbetegségem. Teljesen. Legalábbis 8-9 éve nem volt pánikrohamom egyáltalán, pedig korábban heti rendszerességgel volt. Sok önismereti munka volt, nagyon keményen kellett dolgoznom magamon az üléseken, de megérte.

ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pánik a kezeletlen feszültség és félelem miatt van, az elnyomás miatt a tudatalattiból tör fel amikor a feszültség kontrollálhatatlanná válik, ezért kell találni egy hozzád közelálló technikát, amivel le tudod vezetni a feszültséget és a félelmet. Tehát sokszor csak konfrontálódni kell, meg kell küzdeni, ki kell élni ezeket a belső tartalmakat, ehhez jó lehet valamilyen megküzdési stratégia, valamilyen kihívás vagy sport.
ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rájövök, hogy "csak" pánikrohamom van akkor már annyira meguntam, hogy lesz@rom. Folytatom amit éppen csinálok és elmúlik. Jobb így, mintha küzdenék ellene. Ha új tünetekkel jelentkezik és nem tudom eldönteni mi van akkor halálra rémülök. De szerencsére ez ritkán fordul elő. Nekem nem segített a pszichológus meg frontin sem. Csak placebó anélkül is elmúlik ugyan annyi idő alatt.
ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is megfigyeltem, legtöbbször a kezdeti tünetre parázol rá, ez szítja fel a tüzet. Ha nyugodt maradsz, veszel egy két mély hasi légzést, nyugtázod magadban hogy jobban leszel, könnyen vissza tudod apasztani a dolgot. Sokszor a para az üzemanyaga a pániknak.
ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!