Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres rettegés, hogy...

Kényszeres rettegés, hogy videóra vesznek, bekerülök a hírekbe vagy cikkeznek rólam?

Figyelt kérdés

Mióta az internetet egyre többen használják, mindenkinél van telefon, amivel képes fotózni, videózni, egyre görcsösebb vagyok, hogy valaki videóra vesz vagy ilyesmi.


Konkrétan olyan embereket raknak fel a netre, aki lyukas cipővel jelenik meg vagy kiégett az egyik lámpája a kocsin, ferdén parkolt, összekente a ruháját valamivel, rossz helyen akart bemenni egy épületbe...


Konkrétan BÁRMIVEL fel lehet kerülni a netre és egyre nagyobb a fóbiám ezzel kapcsolatban... olyan embereket vagy helyzeteket tesznek nevetség tárgyává, ami egyszerűen elképesztő..

De ráadásul az újságírók is. Valaki összeesett az utcán CIKKEZZÜK LE.


Olyan helyeken ahol kameráznak, vagy fotóznak, meg sem merek már jelenni.

Lassan az utcára sem merek kimenni (túlzás nélkül).


Tudom, most sokan elkezdenek majd fikázni, tegyék nyugodtan. Egyszerűen el kéne gondolkodni, hogy iszonyat sz*r irányba halad a világ, ha már arról beszélnek a közösségi hálón ki milyet fingott reggel munkába menet.


Más is aggódik ezeken? Vagy teljesen egyedi eset nálam?


ápr. 24. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Akiket "felraknak", azoktól elötte megkérik a beleegyezésüket, különben egy csomó per lenne belöle személyiségi jogok megsértése miatt.


A félelmed alaptalan, de nem ártana felkeresni egy pszichológust, mert ez már beteges méreteket ölt nálad.

ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nem feltétlen van így. Van egy csomó csoport, de simán csak magánszemélyek is kirakják az oldalukra. Vagy őket is fel lehet jelenteni? Akkor meg majd arról fog írni, hogy feljelentettem emiatt...


De a pszichológus nem ártana.

ápr. 24. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Van egy gyanúm, hogy szociális fóbia kezd nálad kibontakozni. Mivel ezt ennyiből nem lehet megállapítani és nem vagyok pszichológus se, inkább menj szakemberhez. Addig is gondolj bele, ha nem vagy híresség, nagyon kicsi ennek az esélye. Ha pedig valaki visszaél az adataiddal és ilyet tenne, akkor fel lehet az illetőt jelenteni. Pl. van olyan, hogy tanárokat a diákjaik feltesznek a netre és kigúnyolnak, vagy iskolás kamaszok egymást hozzák ilyen helyzetbe, de ők is fordulhatnak a hatósághoz, mert az ilyen büntetendő.
ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok szia sorstárs! Nézegettem helyi csoportokat brutál ami megy. Ma is láttam egy tök jó koncerten mindenkiről előnyös kép készült, egy srácról meg valami brutál előnytelen. Már minden rendezvényen fotóznak, videóznak. Vannak amúgy direkt olyan rendezvények ahol kb motoznak ki kell pakolni a táskát zsebeket van e nálad telefon, ki kell tenni egy asztalra. Mondjuk megértem, hogy egyre inkább van ilyen fotó nélküli rendezvényekre igény.
ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Én ha ilyen helyre megyek pl megkeresem a videóst és végig a háta mögé állok, nyilván nm 40centire de lekovetem a mozgását és takarom az arcom ha fotóznak. Pl én vonaton a kalauznak szóltam hogy lefotózott minket a helyi sajtós és megkérte hogy ne szerepeljek az online hírekbe és mindenkinek az arca ki lett satirozva de ez csak egyszer -miattam történt. Bárkit lefotozhatnak és feltolthetnek. Én nm felek ettől hanem irtozok. Nyilvános rendezvényekre ritkán járok.
ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5-ös: Engem nem zavarna az, ami veled a vonaton történt. Ha nem valami bűnös dologban sántikálok, akkor mi lehet?

Párszor már be is kerültem így a sajtóba, médiába. Pl. 25 éve a helyi lapba, ahogy várom a trolit, 12 éve egy tüntetésen vettem részt és ott is látszom az egyik netes cikkben, egy Youtube-videóba a közönség egy tagjaként egy koncerten.

Fiatalon kórusban énekeltem, most is van egy Youtube-videó, amin szerepelek, de volt MTV-felvételünk is 1996-ban. Nem is tudtam róla, a szomszéd néni szólt, hogy látott engem a tévében szerepelni.

Én inkább örülök, ha felfedezem magam.

ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Senkit se akartam megbántani azzal, hogy ezt leírtam. Csupán szerettem volna oldani a félelmeiteket.
ápr. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkit nem zavar ha felfedezi magát egy vállalható képen, pláne 25 éve egy távoli képen újságcikkben. De pl amilyen képek sportolókról is készülnek, amiken röhögnek oldalakon, vagy repülőn utazókról amiket feltesznek, vagy valakiről előnytelen kép, pláne ma amikor már a mini mitesszer is látszik a fotón, meg már lassan a bőrsejtek is (amit szabad szemmel nem is észlelünk mert kb a szerelmedhez vagy olyan közel mint amit a kamera kihoz már) az mondjuk már tényleg a privát szférába egy olyan betörés ami nem kellene hogy így legyen.
ápr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!