Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért van manapság...

Vajon miért van manapság egyre több pánikbeteg és depressziós?

Figyelt kérdés
A régebbi generáció,nagyszüleink,dédszüleink idejében miért voltak erősebbek az emberek lelkileg?Háborúkat,nagy szegénységet éltek túl és nem betegedtek bele lelkileg.Most meg lassan a semmitől is lelki beteg lesz az ember?Vajon mit csináltak máshogy a régiek?Talán a hit segítette őket?
2010. okt. 29. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is volt, csak pszichiátria nem, ami felismerje őket. Magyarország pár évtizede még világelső volt öngyilkosságok terén, most azért ennél már lejjebb csúsztunk, úgyhogy még kevesebben vannak, mint régen!
2010. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen ugyanúgy volt, csak egyrészt nem volt olyan fórum (mint ez), ahol megoszthatták volna az egész világgal a bajaikat, másrészt orvosilag sem nagyon foglalkoztak az ilyesmivel, csak súlyos elmebetegséggel.
2010. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknek az embereknek nem működik jól az életük és ezért mindenféle tüneteket produkálnak, amit a pszichiátria örömmel fogad és mindenféle betegségnévvel illeti őket. Ha jól megnézed ezeket a betegeket gyógyszerrel tömik, holott a kiváltó okot kéne megkeresni (ami ugye nem lehet anatómiai elváltozás, ergo a lélekből jön a probléma) és megszüntetni. A pszichiátriai betegséggel küzdőket a sok kemikália helyett, meg kéne tanítani a helyes életvitelre, a hatékony problémamegoldásra, a stressz levezetésére és lehet, hogy hülyén hangzik, de a hatékony relaxálásra, pihenésre, meditációra.


A kérdésedre válaszolva, régebben is voltak ilyen betegek, de nem voltak ennyien mint most, mert azok az emberek edzettebbek voltak fizikailag ami fontos. Ráadásul a mai 21 századi embert rengeteg stressz éri ami a felgyorsult és teljesítményhajszoló világnak köszönhetünk...

2010. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha jól megnézed ezeket a betegeket gyógyszerrel tömik, holott a kiváltó okot kéne megkeresni"


Na itt látszik, hogy mennyire a sztereotípiák alapján ítélnek az emberek... én pszichiátriai kezelt beteg vagyok, és elmondanám, soha nem kaptam egy darab gyógyszert sem :) Szóval ez nagyon nem igaz, amit írsz. És én egy betegről se tudok, akit CSAK gyógyszerekkel kezelnének, mindig is arra törekednek a pszichiáterek, amit te írtál.

2010. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor elmondanád, hogy miért lehet szinte már a háziorvostól is kapni nyugtatót, altatót?
2010. okt. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyorsuló világ erodálja az emberi kapcsolatokat, felszínesek lesznek/megszűnnek.
2010. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!