Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok elfelejteni,...

Miért nem tudok elfelejteni, kiverni a fejemből évekkel ezelötti dolgokat? Sokszor eszembe jutnak, és ezekkel vagyok elfoglalva napokig.

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésedre azt hiszem, nem lehet egyszerűen válaszolni, tudni kellene, mi az, amit nem tudsz kiverni a fejedből, rossz emlék, trauma, vagy csak hétköznapi dolgok? Mennyire befolyásolják ezek a gondolatok az életedet? Ezekre csak te tudod a választ. Biztosan van egy jó barátod, ismerősöd, akivel erről elbeszélgethetsz, ha nem, akkor elmehetsz pszichológushoz is néhány alkalommal. Ez a legjobb, mert leásnak a probléma gyökeréig, de arra készülj fel, hogy lehet, hogy fájdalmas emlékek is a felszínre törnek.
2009. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen emlékek?

szakítás, bántalmazás vagy mikre gondolsz ilyenkor?

2009. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szakítás volt munkahely.
2009. jan. 7. 08:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, szerintem azért, mert nagyon jó a hoszzútávú memóriám, nagyon régi dolgokra is emlékszem ezért elevenebben élnek bennem, mint másokban. Meg az is bennem van, hogy sajnos megbocsáltani valamiért csak akkor tudok, ha az illető a megbánás jeleit mutatja. Anélkül lehet, hogy rendeződik a viszonyunk, de addig nem felejtem el, amíg bocsánatot nem kér v nem jelzi máshogy, h megbánta. Szerintem mi egyszerűen ilyen alkatúak vagyunk. Talán az egykontroll segíthet, hogy elfelejtsük ezeket a dolgokat, bár én még nem próbáltam.
2009. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*agykontroll
2009. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!