Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kimerültem, mit tegyek?

Teljesen kimerültem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

1.éves hallgató vagyok turizmus-vendéglátáson.

Egyre inkább úgy látom, hogy kb semmi értelme ennek a szaknak, hetente találgatok ki különbözö szakmákat amik jobban érdekelnek.

De aztán ezeket is megunom.

Nem tudom mit kezdjek az életemmel.

Hihetetlen módon stresszelek, mert nem tudom, hogy mit fogok az életben csinálni. Milyen szak?

Csalad? Budapesten? Szülővárosomban? Külföldön?

Semmit nem tudok, és már depressziós vagyok kb.

Alig eszem, alszom, 0 életkedvem és annyira rossz a közérzetem, hogy az ágyból se akarok már kikelni.



júl. 10. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg érvényesítesz magadra elvárásokat, hogy neked ezeket muszáj tudnod, muszáj valaminek lenned.

Csak élj, próbálj ki dolgokat (az egész kicsiktől indulva pl hogy egyedül elmész kirándulni) és tapasztalj, és felejtsd el az elvárásokat.

Ehhez tudatosnak kell lenni, sokat kell gondolkodnod magadon, hogy mi hogy működik benned.

júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%

Szia!


Esetleg ha új hobbit próbálsz?

Beszélj különböző emberekkel különböző szakmákkal.

júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A politológia nagyon érdekel, de hát ugye én nem lennék annyira törtető, meg gyomrom sincs hozzá.

Földrajzból emelteztem. Azt ilyen is-is szerettem, meg a törit is.

Tanárin is gondolkodtam már, de a fizetés miatt szóba se jöhetett igazán.

És most itt vagyok, és úgy érzem magam mint egy haszontalan roncs.

Szüleim megmondták hogy ez nem normális 19 évesen, mostmár végezzem el és kész.

júl. 10. 16:49
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
84%

Most írtam egy másik kérdés kapcsán:

Ma mindenki diplomát akar, aztán amikor megvan, vakarja a fejét, mert a diplomájával elhelyezkedni nem tud, lejjebb meg nem adja, elvégre nemazé'tanútamén! Pedig férfiember akkor érzi igazán jól magát, ha minden nap alkothat, ha van kézzelfogható eredménye a munkájának. Amikor a nap végére megvan az "ez jó mulatság, férfimunka volt" hangulat.


Persze megértem én! Én is szereztem két diplomát család és munka mellett. Máig se tudom, hogy mi a ménkűnek, de akkor, 40 éve, a rosseb megevett volna, ha nem csinálhatom. Ebben láttam a fejlődés irányát, aztán az élet mégis másfelé sodort.


Szóval, kérdező, valami kétkezi munkát nem szégyen kitanulni. Próbálj ki ezt-azt, hátha beleszeretsz valamibe. Én 50 évesen jöttem rá, hogy nekem a nyers fa érintése, illata milyen boldogságot okoz. Azóta csak fával barkácsolok, de még a horgászcuccom között is van egy darab szilfa, amit fogdosok kapáshiányos időszakban.

júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!