Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen recept nélkül kapható...

Milyen recept nélkül kapható gyógyszer vagy egyéb módszer segítene az állandó szorongáson és a depresszión?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje vannak depressziós időszakaim, olyankor semmihez nincs kedvem és erőm sem. Jártam pszichológushoz, depressziót és szorongást állapított meg. Nem segített, jókat beszélgettünk, de ennyi, többet nem ért. Próbáltam a Sedatifot, a Hovat, a Remotívot, de nem használt. Citromfűtea és hasonlók sem segítenek. Finom, de semmi több. Mi segíthetne? Nincs kedvem semmihez, legszívesebben csak aludnék, türelmetlen, fáradt, kimerült vagyok, bármennyit is alszom. Egyre kevésbé szeretek emberek között lenni, a barátaimmal sincs kedvem találkozni, a munkatársaimmal is csak annyit bezsélek, amennyit a munka miatt muszáj. Gyógyszert nem szeretnék szedni, azzal se vezetni, se dolgozni nem tudnék.
2010. nov. 5. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
Magam se tudom mi a jó megoldás, úgy gondoltam, hogyha egy egészséges ember szív, akkor talán káros lehet, de te mint gyógyszer alkalmazod, akkor talán hasznos. Azt mindenhol olvasni, hogy a terápia és a gyógyszer a leghatásosabb gyógymód, engem sose küldtek terápiára, szóba se hozták, hogy létezik, talán ezért estem vissza :S Vagy vmi komoly bajom van, vagy tényleg csak azt a kiváltó okot kéne megtalálni. Azért elgondolkodtató, hogyha visszaestem, akkor lehet vmi a háttérben, amit magam sem ismerek fel. Félek, hogy mi lesz velem, majd a gyógyszerek tartanak össze egész életemben, mi van, ha megint visszaesek, még komolyabb formában.
2010. nov. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
Amúgy nálam szerencsére nem volt mellékhatás, se az első két hétben, se a leszokásnál, ez is emberfüggő. De én nyitott vagyok mindenre, a gyógyulás érdekel. Azt mondod, hogy olyan, mintha kokaint szednék? :S Hát nem hangzik vmi jól...Cipralexet szedek amúgy.
2010. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

A fű gyógyít:

[link]

2010. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
ja és nálam is van ez a derealizáció, ami nálad is. Mondjuk nekem arra is használt annak idején.
2010. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

Olvastam a kokainnál, hogy Főképpen a dopamin és a szerotonin nevű ingerületátvivő anyagokra hat. A szerotoninra gyakorolt hatása, és annak szerepe még nem teljesen tisztázott.

Az antidepresszánsnál csak a szerotonin szerepel, és bocsi, hogy ennyit írok, de érdekel a téma XD

Szétoffoljuk szegény kérdezőt, de hát a válaszok úgyse érdeklik...na mind1.

2010. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, nem teljesen tisztázott, de akkor is kísértetiesen hasonló a mechanizmus (visszavétel-gátlás).


A terápia + gyógyszer kombináció hatékony, ha a gyógyszerezés ideiglenes, és tudatosan csökkentik a gyógyszert a terápia előrehaladtával, majd teljesen leállnak vele.

De az is igaz, hogy ha a beteg elég együttműködő, és tényleg tenni akar a gyógyulásért, és jó szakember kezei közé kerül, akkor meg lehet gyógyítani szimplán terápiával, gyógyszerek nélkül (megint tisztázom, hogy nem a valamelyik előző válaszomban említett súlyos elmekórképekre értem ezt).


A füvet nem munkába menetelkor kell fogyasztani, aztán betépve megjelenni, hanem otthon, nyugalomban heti 1-2 alkalommal estefelé érdemes. Én is így csinálom, és köszönöm kérdező, de NINCS "szétfüvezve" az agyam, ugyanolyan jó eredményeket tudok felmutatni a szellemi munka terén, mint azelőtt, hogy elkezdtem volna használni.

Nem igazán járok ki a 4 fal közül akkor, amikor be vagyok tépve. Ilyen egyszerű. De már írtam, hogy a fű nem csak az intoxikáció alatt fejti ki a hatását a depresszióra és a szorongásra. És nem vagyok álokosságokat hangoztató taknyos sem. Kikérem magamnak.

Egyszerűen támogatom fű szakszerű, körültekintő, terápiás alkalmazásait. Ennyi.


68%-osnak: a linkedet nem tudom mire vélni, fogalmam nincs, hogy hogy jön a fű témához. Látszik a nő fején, valamint oda is van írva, hogy metamfetamin hatása alatt volt a nő. Mi köze van annak a fűhöz mégis?!

2010. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
Engem ez a derealizáció rémiszt meg a legjobban, hogy ez mitől van, milyen betegség tünete vagy csak önmagában jelentkezik vajon? Engem ez készített ki mindig annyira, hogy szinte elvittek az orvoshoz, mert nem tudták nézni, ahogy szenvedek, meg én se bírtam, mert ilyenkor a pánikrohamok is szinte folyamatosak voltak. Mondtam az orvosnak a tünetet, azt mondta, hogy lehet, hogy erre mást gyógyszert kell felírni(gondolom antipszichotikumra gondolt, ami a skizofréneknek kell illetve a mániás depressziósoknak), akkor nagyon megijedtem, hátha nálam is vmi komoly elmebaj van, vagy kezdődik. Ha tudsz erről a derea.-ról vmit, (egy linket találtam ( [link] akkor azt szívesen fogadom :)
2010. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
És sokszor rettegek, hogy elvesztem a valósággal való kapcsolatot :S Nálad is volt ilyen?
2010. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy borderline-nál van, de az nem vagyok. Depressziónál is lehet vajon? Vagy csak a stressz hozza ki? Vagy megőrültem?
2010. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

Szerintem a derealizáció meg a deperszonalizáció a kényszeres gondolatokhoz kötődik.

www.bura.hu kényszergondolatok fórumon többen is írtak erről.

2010. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!