Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában újra rámtört egy...

Mostanában újra rámtört egy depresszív, életkedv nélküli, folyton öngyilkos hangulat. Szerintetek az alábbi dolgok normálisak?

Figyelt kérdés

Nem érzek semmiben motivációt, nincs kedvem semmihez, fáradt vagyok megmozdulni, s csak ülök a számítógép előtt (eszek és játszok), mint valami romhalmaz. Gondoltam relaxálok egy picit, erre elkezdtem kívánni a füvet. (lassan egy éve nem szívtam, előtte összvissz 10-12 alkalommal, de azok olyanok voltak, hogy pl. nagyapám rákos lett - még a vesémet is oda akartam neki adni, elhagyott a barátnőm stb...)Eléggé besokalltam, angolversenyre kellene készülnöm, erre meg akarok halni (komolyan azon agyalok, hogy értelmetlen az élet, mert bármelyik percben elhagyhat a barátnőm is). Közben tudom, hogy a barátnőm nagyon szeret, s a családban is nagyjából minden rendben. Az elmúlt 2 hónapban híztam 6-8 kilót is, valamint rám tört néhány régi hajlam a metroszexualitásra (vettem egy sminktükröt, ajakbalzsamot, elkezdtem újra nézegetni a legdivatosabb ruhákat). Megváltoztattam a blogom kinézetét (sötét volt, világos, vidámabb lette, erre újra át akartam tenni sötét, depresszívre). Normális ez?


18/f


2010. nov. 10. 20:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Mostanában az a problémám, hogy senkinek sem felel meg az, amit csinálok."


Igazából az már (belső) probléma, ha ennyire fontos neked, hogy mások elismernek-e.


De ha az elismerés nagyon fontos, akkor az egyetemen mód van arra, hogy ezt megszerezd, pl. valamelyik szakmai témába beleáshatod magad, és ha felfigyel rád egy jóindulatúbb prof, akkor a vége akár publikáció is lehet, van egyetemi újság is, amibe írni lehet, stb.


Az egyetemeken általában van a diákélet problémáit jól ismerő pszichológusok által működtetett tanácsadás is.


Ilyeneket is felkereshetsz, mert nem véletlenül vannak. A motivációs problémák általánosak a diákok közt.

2010. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy belső probléma, mivel a lelkemre hat, hogy ha csinálok valamit (akármit), akkor az tutira nem tetszik valakinek és akármennyire is jó, önzetlen, vagy helyes, mégis én leszek a végére a sz*r ember...
2010. nov. 16. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!