Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a 'jelenség', tapasztala...

Mi ez a 'jelenség', tapasztalat? Mi a pszichológiai magyarázata? Mit lehet tenni az ilyen emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben van egy személy, aki olyan, mintha 'elszívná' a mentális, pszichikai (vagy hogy nevezzem) energiámat. Mindegy, hogy személyesen találkozunk, vagy csak pl. MSN-en, vagy telefonon beszélünk, mindig nagyon fáradtan érzem magam a vele való beszélgetést követően.


Az elmúlt napokban kerültem a vele való személyes kapcsolatot, illetve egy nap sikerült teljesen kiiktatnom (vagyis MSN-en se beszéltünk).


A tapasztalatom: amikor bármilyen formában beszéltünk, nagyon lefárasztott, fáradt voltam, viszont aznap, amikor egyáltalán nem beszéltünk semmilyen formában, egyáltalán nem voltam lefáradva, úgy éreztem, hogy sokkal több az energiám, jobb kedvű voltam.


Tényleg lehetnek emberek ilyen hatással? Pszichológiai szempontból mi ez a tapasztalat, jelenség?


Megtehetem azt, hogy szó nélkül megszakítom az ilyen személlyel a kapcsolatot (amennyiben nem köt össze a suli, stb.), hogy "védjem" magam az energia elszívásától?


2010. nov. 10. 22:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ma 00:13-kor írónak:


Nálam is ugyanez van, csak amikor egy nap nem voltam vele kapcsolatban semmilyen formában, és sokkal jobban éreztem magam - mind hangulatilag, mind fizikailag, több energiám maradt - akkor kezdtem rájönni, hogy mi/ki lehet az oka annak, hogy azokon a napokon, amikor találkozunk, vagy legalább beszélünk, egyszerűen mínuszba süllyed az energiaszintem (és akkor ugye én is morcos vagyok, és sajnos lehet, hogy akaratomon kívül magam is "energiavámpírrá", vagy legalábbis panaszkodóvá válok), és nem haladok a saját dolgaimmal sem.


Én azon gondolkozom, hogy amennyire csak lehet, redukálom a vele való kapcsolattartást.


Egyébként mint ember az embert szeretem, tehát azon kívül, amire rájöttem, semmi problémám nincs vele. Viszont szerintem nem szabad hagyni, hogy az ilyen emberek lehúzzanak...


Eddig mindig a segítőkészség volt fontos számomra, amikor tudtam, hogy nem kihasználásra megy a dolog. Most sem kihasználásról van szó, hanem ez egy másik helyzet. Viszont most már legfőbb ideje lépnem ez ügyben.


Szerintem te is próbálj meg lépni, hogy legalább redukáld a kapcsolattartás szintjét, amennyiben teheted.



Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. nov. 11. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!