Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő elteltével kezdett...

Mennyi idő elteltével kezdett el hatni az antidepresszáns, aki szed?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban az van, hogy 2-3 hét még hat, az orvos azt mondta, hogy már egy hét után, én viszont kb az 5.napon jobban érzem magam, még nem tökéletes, de jobb. Lehet, hogy fokozatosan fejti ki a hatását, nem az van, hogy egy bizonyos idő után hirtelen kezd el hatni?
2010. nov. 11. 17:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyógyszerelleneseknek megjegyezném, hogy nálam nincs mellékhatása, már szedtem régebben is, és elvonási tünetek nélkül leszoktam, tehát a rémtörténetek nem kellenek.
2010. nov. 11. 17:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Annál is inkább, mert az antidepi nem okoz elvonási tüneteket a szorongásoldóval szemben...


Elvileg 2 hét a hatása, amíg módosít az ingerületátvivő anyagokon, de van minden gyógyszernél placebo hatás is, lehet, hogy ez is közrejátszik. Vagy ennyire gyorsan reagál rá a szervezeted. A lényeg, hogy jobban vagy.

2010. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálam 2 hét után kezdett el hatni utána már voltam érzelmeim és jobb kedvem volt kicsit feldobott lettem jobban esett tervezni ám az első 4-5 napban nagyon szar volt émelygés hányinger rosszabb volt minden aztán 2. héten hipp-hopp minden megváltozott... reális a 2-3 hét szerintem
2010. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha régebben is szedted, akkor úgyis tudod, nem ?
2010. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösözönöm a válaszokat. Utolsónak, sejtettem, hogy fog jönni ez a kérdés. Képzeld, nem emlékszek, évekkel ezelőtt volt és nem nagyon raktároztam el az élményeket. Akkor nyugtatóval együtt kezdtem szedni, ezért már egyből jobban voltam. Lehet, hogy van benne placebo is, nem tudom, mert pl nyugtatót elkezdtem szedni, de nem lettem sokkal jobban, pedig az is bogyó.
2010. nov. 11. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem kb. 10 nap után kezdett hatni. egy másik fajta már egy hét után.
2010. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
attól függ mire szeded, mennyire súlyos a betegséged, nekem 4 hét volt, mire a gondoltaim kicsit enhyültek, de a szorongáson szinte 1 hét alatt segít
2010. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kb másfél hét elteltével érzem, hogy tisztább a fejem, a gondolataim :)
2010. nov. 18. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!