Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan húzhatnám ki magam a...

Hogyan húzhatnám ki magam a depresszióból?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Én tanulásba és munkába menekülök.. Szinte mindent elvállalok, így nap közben nincs időm befordulni.. Csak este rossz,de akkor meg egy idő után a fáradtság úgyis ledönt..Ha nem, akkor meg iszom..
2011. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen mértékű, egy pszihológus viszont sosem árt. Nem csak "dilisek" járnak oda, nekem pl. sokat segített. Merj segítséget kérni! :)
2011. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, de én befingtam.
2011. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Sporttal és vitaminokkal.
2011. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Mr23 ***** válasza:
100%
3. válaszoló köszönjük hogy megosztottad ezt a létfontosságú információt velünk XD amúgy meg keress magadnak egy társat (párt vagy barátot) az szerintem segíteni fog ;)
2011. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Meditáció, és akarat.
2011. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy depresszió vagy csak "depi".


Mert a depresszió egy súlyos, életveszélyes betegség, súlyos formájában a beteg ki se tud kelni az ágyból, nem fürdik, nem borotválkozik, vagy végső esetben már nem is eszik, de kevésbé súlyos esetben is elhanyagolja a munkáját és a kapcsolatait, összeomolhat az élete.


Ehhez képest manapság elég sokan dobálóznak a "depresszió" szóval, és kb. minden olyan helyzetet depressziónak neveznek, amikor rossz passzban vannak.


Céltudatos munka, emberek közé menés, társaság, szórakozás, sport, kiegyensúlyozott étrend, sok napfény stb. mind segíthet. Ha megoldatlan életproblémáid vannak, amiket szőnyeg alá söpörtél, vagy tartós problémák vannak (pl. tartozás, hátralék, peres ügy...), azok is ronthatják a hangulatot, az viszont elsősorban nem orvosi kérdés, hanem meg kell oldani őket.


Súlyos depresszióval pedig orvoshoz kell menni.

2011. júl. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem orvos segítségével sikerült. Ha komolyan depressziós vagy és vannak szorongásaid plusz testi tüneteid pld. hasmenés rendkívül nagy mértékű fogyás, hányinger, rossz alvás, magasvérnyomás, szédülés, remegés, stb. akkor az idegosztályra érdemes elmenni.
2011. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Megpróbálom azok alapján is amit leírtatok!

Nálam ez időszakosan jön ki valamiért télen és nyáron..

Nekem munka nem segít ebben..viszont a tanulás és a naplóírás az jót tesz..

2011. júl. 26. 16:08
 10/17 A kérdező kommentje:

22:06

"Sporttal és vitaminokkal"

Milyen vitaminokra gondolsz?

2011. júl. 26. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!