Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Ti hogyan...

Pánikbetegek! Ti hogyan szoktatok le a gyógyszerről, ha szedtetek?

Figyelt kérdés
4-5 éve szedek rá gyógyszert, idén már elég jól éreztem magam, ezért 2havonta már feleztem a gyógyszeradagom - nem mondhatja senki hogy elkapkodtam - már 4-5hónap után ott jártam hogy szinte semmit se szedek, és egy stresszhelyzet újra kihozta belőlem az idegeskedőt. Már 1hónapja minden bajom van, de annyira, hogy szédülök, fáj a fejem, rossz az emésztésem és rossz kedvem van. Szedek homeopátiás gyógyszert rá de eddig nem sokat ér. Eddig amikor le akartam szokni a gyógyszerről, mindig ez volt és újra elkezdtem szedni. De most próbálom kognitívan megoldani a helyzetet, tehát próbálok jóra gondolni, meg elterelni a figyelmem, de nem javul semmi! Már teljesen kész vagyok, így elég nehéz dolgozni!Ti mit csináltok? Hogyan nyugtatjátok meg magatokat hatékonyan? Ja: Ha vki megkérdezné, hogy mért nem az orvos utasításai szerint szedem a gyógyszert, akkor a válasz rá: ha az orvosomon múlna életem végéig szedném a gyógyszert!
2010. dec. 7. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem addig kellett szednem, míg egy jó ideig tünetmentes voltam, majd abbahagyhattam, pánikra szedtem. Én kb másfél évig szedtem, majd úgy, ahogy te nagyon fokozatosan hagytam abba, volt pár tünetmentes évem, majd a nyáron megint jöttek a tünetek, pánik és egyéb dolgok. Most megint szedem őket, de remélem kb 1 év múlva újra abbahagyhatom.

Talán az orvosod tudja, hogy miért kell neked tovább szedni, mint másoknak, volt fél éved amikor teljesen tünetmentes voltál? Szorongás meg semmi? Akkor szokták mondani, hogy abba lehet hagyni.

A homeopátiás dolgok nálam se használtak sajnos.

Próbálkoztam hónapokig, hogy majd magam megoldom, nyugtatgattam magam, de nem ment, csak gyógyszerrel lettem újra "normális". Mondjuk engem az se érdekel, ha örökre kell szednem, a lényeg, hogy jól legyek, szenvedtem már eleget.

2010. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megint én. Helyesbítve az előző válaszom, volt, legalá

bb egy éved, amikor teljesen tünetmentes voltál? nekem kb annyit várt az orvos, akkor kezdhettem csökkenteni.

2010. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
úgy voltam 1évig vagy másfél, hogy 2havonta kb 2napra kicsit ideges voltam de nem nagyon...megnyugtattam magam és ment tovább az élet....akkor lehet ez nem elég, akkor kell abbahagyni, mikor már 110%-osan jól vagyok? csak aza baj h én már 10éve pánikbeteg vagyok és nekem a 100% kicsit elérhetetlen. Nagyon nehéz kihessegetni a fejemből a sok felesleges káros gondolatokat. De hasznos volt a válaszod, lehet még nem kellene abbahagynom a gyógyszert, beszélek a dokival...
2010. dec. 7. 15:19
 4/7 tetris ***** válasza:
Folyamatosan szedem a bogyókáimat már kb 12 éve. A doki hat hetente felírja. Nem merném abbahagyni.
2010. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz nekem nem erős, de nekem is volt már több pánikrohamom, meg pár napig tartó folyamatos szorongásom! Én egyszerűen ilyenkor egész nap azt mondogattam magamnak,hogy ebbe nem lehet beleőrülni, ilyen betegség nincs, mert ez nem fizikális stb. Illetve sokat segített a férjem, akin látszott,hogy tök természetesnek veszi, hogy ez most egy mélypont, csak átmeneti és minden el fog múlni. Ez nekem is erőt adott, pedig volt,hogy nagyon rosszul voltam. Nekem sokat segített az is,hogy ha jött a szorongás, akkor el kezdtem róla beszélni. VAgy a férjemmel, vagy felhívtam a barátnőmet, anyumat. Jó volt,hogy nem kellett magamban tartani. Gyógyszert meg én nem akartam szedni, mert nem sokára babát tervezünk, akkor meg úgy sem lehetne. Azt mondogattam magamnak,hogy akármennyire is rossz, jobb lesz (pedig én sem láttam akkor a kiutat) és csak azért sem fogom gyógyszerrel tömni magam! Nekem ez segített!
2010. dec. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valakinek sikerül magától legyőzni, valakinek beválnak a homeopátiás szerek, másnak pedig csak a gyógyszer. Ez egyéntől függ.

Én megpróbáltam mindent, itthon támogattak, voltam kineziológusnál, de csak a gyógyszer hatott. Ha ezt kell szedni, hát ezt kell. A baba kérdés már bonyolultabb dolog, mert majd én is szeretnék.

De ha így vagyunk egyben, akkor ezt el kell fogadni, rengeteg ember szed gyógyszert erre-arra, nekünk az agyunk miatt kell, hát ez van, jobb mint szenvedni.

Bízzunk meg az orvosokban, nekik jó a rálátásuk, nekem pl ránézésre megállapította, hogy depressziós vagyok, biztos látja rajtad is az orvos kedves kérdező, hogy még szükséged van a gyógyszerre. Azért jobbulást kívánok!

2010. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkitől köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 8. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!