Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, agorafóbiások!...

Pánikbetegek, agorafóbiások! Hosszútávon javított vagy rontott az állapototokon, ha kísérővel közlekedtetek?

Figyelt kérdés
Amikor már nagyon rosszul voltam, nem mertem egyedül kimozdulni.Most arra gondolok,talán jobb lett volna, ha mégis erőt veszek magamon és ha négykézláb is, de kísérő nélkül megyek, mert most már nagyon nehezemre esik leszokni a kíséretről és rávenni magam, hogy egyedül kimozduljak, pedig már jól vagyok.Ti is tapasztaltatok hasonlót?Most mit tehetnék?A gyógyszerek erre nem érnek semmit, a pszichológus sem segített.Ebből azt hiszem, csak egymagam tudnék kikászálódni, de nincs ötletem, hogy kezdjek bele.Örülnék, ha olyan is írna, aki önerőből jött ki a fóbiájából és megírná, hogyan csinálta.
2011. júl. 19. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Így van... ÖNERŐBŐL! Én egy éve vagyok pánikbeteg és nálam teljesen hullámzó. Volt, hogyha pórázon húztak volna se tettem volna ki a lábam a házból... Egyedül én sem nagyon közlekedek, néha előfordul azért, de olyankor úgy indulok el otthonról, hogy beveszek egy Frontint (nem mintha sokat érne) hogy ne kapjak pánikrohamot. Elvileg önerőből le lehet ezt küzdeni, de egyenlőre nekem sem megy. A pszichologus nekem sem használt semmit. Sz.ar dolog ez, nekem is megkeseríti a mindennapjaim. Kitartás.

21/L

2011. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem segitett sem gyogyszer,sem pszihoterapia,hipnozisra jartam,3x voltam,azota nagyon jol erzem magam,itt van info,en nem itt voltam,Ausztriaba.

[link]

2011. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
A pánikbetegség nagyon jól gyógyítható. Csak el kell vele menni pszichiáterhez, és rendesen betartani, amit javasol. A hipnózisos dolog meg hadova. Gondolom te vagy valamelyik ottani orvos hirdetője. Menjetek el a háziorvosotokhoz, kérjetek beutalót a pszichiátriára, és gyógyuljatok meg. Már kezdek arra gondolni, hogy a sok bugyuta kérdés, meg a mégbugyutább válasz mind ugyanannak a reklámnak a részei.
2011. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miert lennek valamilyen orvos hirdetöje?Ha valaki nem tud nemetül,hiaba hirdetem.Ezt nem akarom elhinni,meg a nevet se irtam le.Probalok valakin segiteni,es meg jol lekapnak.Gondolod,hogy en itt nem jartam 3 evig pszihiaterhez?Tudod te mennyi antidepit kiprobaltunk,majd megörültem mindegyiktöl,vegig a Lorazepamot szedtem eszevesszettül,ne mondjam hany pszihoterapiat vegigcsinaltam,es mind a sajat penzemböl,különben is itt legtöbb pszihologus alkalmazza,ha nem tudtad volna.Akartam segiteni,a kerdezön all,hogy neki mi all a legközelebb,es nem rabeszelni akarok senkit,es meg azt is mondjam,ez nem cirkuszi hipnozis,allandoan jelen vagy,tudod mi törteneik veled.A legfontosabb az hogy nekem segitett,különben is nekem masodszor van,akkor 20 eves voltam,es öneröböl sikerült legyözni.De mint tudjuk,ha valami nincs lezarva,az mindeg visszajöhet.Az egyik pszihiater igy magyarazta,a panik ,csak ugy nem jön,valami trauma(gyerekkori)valtja ki,amit el is felejthetünk,de az agy nem felejt,igy ha nem dolgozzuk fel,visszajöhet.Sokan azt mondjak,engem nem erte trauma,de egy kicsi gyereknek,ha felorara is magara hagyjak es fel,az mar trauma.
2011. júl. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezö,bocsanat,en sem a kerdesedre valaszolta.Mivel nekem sokal nehezebb volt,a panik mellett felelem-szorongas is,en egyedül nem birtam sehova menni,de amikor a legrosszabb is volt,mentem ,nepek köze,mindennap.eleg sokat.Nekem sem javitott,sem rontott,örültem hogy valakivel is ki tudok menni.

Neked ajanlom,ha birsz minel többet menj egyedül,ha ugy erzed,szorongsz nem birsz,akkor is probalkozz,rövid utat is nem baj,utanna dicserd magad,hogy ezt is megtetted,es mindennap,sikerülni fog.Es a te kerdesed nem bugyuta,azert van ez az oldal hogy kerdezzünk,mi,hogy masok hogy csinaltak,en is sokat kerdeztem,habar a panikrol tudok mar mindent.Kivanok neked minden legjobbat.

Kedves valaszado,ha a kerdes bugyuta,miert valaszolsz ra,a kerdezö tanacsot kert,nem pedig utasitast,mar egy 5 eves is tudja hogy az elsö ut az orvos.

Meg azt szeretnem irni hogy epp a panik betegeknel vagy mondjam allapotnal az antidep. nem olyan fontos.Az sem mindegy melyik pszihologushoz jarsz,pszhoterapia is van vagy 20 fele.Van egyik agazata,ezt nemtudom magyarul leirni(Verhaltenstherapie),ezek a pszihologusok a panikot kezelik,es megtanitanak ,öneröböl leküzdeni,tehat ha valaki elkezdi,minden gyogyszert abba kell hagyni,es az utasitasokat betartani,itten meg a varosba is elkiserik a klienset,igy tanitsak legyözni a panikot.Mivel nekem felelmeim is voltak ,nekem ez nem valt be.

2011. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
Még jártam dolgozni de úgy hogy a fiam lejött értem kocsival és hazahozott. Egyszer el kellett neki menni valami 2-3 napos továbbképzésre és az nekem maga volt a pokol. Főleg az első nap,átmenni a hömpölygő tömeggel ha zöld a lámpa,majd beállni és várni a buszt a megállóban,kétségbeesetten néztem van e ismerős akihez odacsapódhatok ha jön a busz és dumálunk valamit mikor becsukódik az ajtó és még a fénysorompó is bepirosodik. Amikor mélyponton voltam még az ismerősre sem tudtam figyelni az csacsogott én meg halálra váltan összekuporodva kapaszkodtam és üveges tekintettel néztem rezenéstelenül a világot.A három nap elteltével ha rákérdeztek csak megrántottam a vállam:semmiség. Nagyon utáltam magam mit ne mondjak. Most eljárok egyedül gyógyszert íratni meg megmutatni magam a Gondozóban havonta,nem fényesen de elvagyok. Igen minden apró sikert meg kell becsülni és ki kell egyezni saját magunkkal mert az önbecsülés hiánya katasztrófához is vezethet.
2011. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos, a kérdést nem reklámnak szántam.Sajnos a gyógyszer nem sokat ér, talán kicsit jobb a közérzetem tőle, de hosszútávon nem, lehet ez a megoldás.Nem szeretnék a későbbiekben a hozzászokás miatt szenvedni.Különben is, minden gyógyszernek van mellékhatása.Akkor meg tök mindegy, hogy a pániktól vagyok rosszuk, vagy a gyógyszertől, ezért inkább nem mérgezem magam.

A hipnózisra már én is gondoltam, de eddig még nem találtam olyan szakembert, aki erre vállalkozhatott volna.Akit itt ajánlottál, kedves válaszoló, az nekem eléggé messze van, nem tudom.

Könnyen lehet, hogy nálam gyermekkori fel nem dolgozott traumák a pánik okozói, hisz sok rossz élményben is volt részem és nem vagyok olyan ember, aki könnyen túlteszi magát a dolgokon.Egyébként gyerek koromban , bár nem voltam pánikbeteg és nem rosszullétektől féltem, de nagyon önállótlan gyerek voltam, 14 éves koromban mertem csak egyedül elmenni nagyobb távolságra, például boltba, vagy a szomszédos városba.Talán a gyerekkori szorongásaim tértek vissza pánik formájában?A pszichológusomnak és a pszichiáternek elmeséltem egész élettörténetem, de a mai napig nem voltak hajlandóak arra, amire a legkíváncsibb lettem volna, hogy tulajdonképpen miben gyökerezik a problémám konkrétan?Attól tartok erre sosem derül fény.

2011. júl. 20. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valaszolok megegyszer,hatha benezel,nagyon sajnallak,mert tudom mit erzel.Azt tudnam meg tanacsolni,hogy ha van lehetöseged,keress ,kutass probalkozz mas orvossal ,terapeutaval,en is soknal voltam,nagyon nehez megtalalni az igazit,aki akar segiteni.Ha meg vegkepp nem talalsz senkit,nezz szet itt a neten,probald meg a hipnozis cd-t,felelem-panik ellen,biztos van MO is,mar rontani nem tudsz vele.A baratnöm vett,az egyik olyan idegesitö volt,hogy nem tudta hallgatni,a masik jobb volt,de jart terapiara is,hogy mi segitett neki,nem tudnam megmondani.A linket a terapeutakrol azert küldtem,hogy olvass bele(nem reklamkent)senkit sem ismerek közülük,mert volt olyan is,aki meg nem hallott a hipnozisrol.Kivanok neked mielöbbi javulast.
2011. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg egy tipp,lehet mar unalmas vagyok.

Vegyel egy füzetet,es irj le mindent elejetöl kezdve,ahogy vissza tudssz emlekezni,mik azok a rossz dolgok amik törtentek veled.Ha egyszer kesz,mindent leirtal,kicsit gondolkodj el rajta,igen ez volt,ez a multam,tanultam belöle,de nekem mar nem fontos,gondolatba probalj igy tultenni magad a multon,bocsajts meg aki megbantott(ha nehez is),es mond magadba,vagy hangosan,en uj eletet akarok,a vidamat,boldogat,mar semmi nem all utamba.nem fontos igy,te tudod jobban is,en annyira nem tudok magyarul.

2011. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagyok/voltam. 3 éve rettenetes napokat éltem át, amikor még fősulira jártam. 4 órás buszutam volt...el tudjátok képzelni. Jártam pszichiáterhez, szedtem gyógyszereket...nem hinném, hogy ez segített. A gyógyszerek semmiképpen. Ezt saját erőből kell legyűrni!!! Másképp nem megy, jól mondják: minden fejben dől el. Nekem sikerült! Néha még vannak rosszullétek, képzelődések, h mindjárt rosszul leszek, de elterelem a gondolataimat. Ami nekem bevált, az h buszon pl zenét hallgatok, és így nyáron, ami szintén segít, napszemüveget hordok. Lehet hülyén hangzik, de ha "el akarok bújni" a világ elől, ez mindig beválik. Hidd el, nem kell hogy a pánikbetegség meghatározza a napjaidat! csak tudni kell bánni vele!!! Mellettem sose volt kísérő, az egyetlen ember, aki mellett el tudtam lazulni, az a párom volt. Ha van párod, menjen veled ő, bújj hozzá, ez rengeteget segít szintén. Nekem legalábbis bevált :) Remélem segítettem kicsit, és erőt merítesz belőle.
2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!