Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok egyre gátlásosabb?

Miért vagyok egyre gátlásosabb?

Figyelt kérdés
9 éve zongorázok és énekelek és 11 évesen volt az első fellépésem, amikor kb.300 ember előtt énekeltem. Nagyon izgultam előtte, de amikor elkezdődött a szám nagyon élveztem és utána hónapokig tiszta boldog voltam, mindenki dicsérgetett meg minden. Akkor eldöntöttem, hogy valamilyen formában mindig szeretném, ha a zene részt venne az életemben és sajnos nekem nem elég, ha csak a fürdőszobában hamisan ordibálok. Elmentem középiskolába, Kecskemétre, ott is már az elején mentem mindenfelé fellépni, versenyeket nyertem meg minden ilyesmi, nagyon jó volt, de már akkor elkezdtem érezni, hogy a fellépések előtti lámpaláz kicsit erősebb, mint amilyennek lennie kéne. Most egyetemre járok szegedre, nemrég volt itt az első fellépésem. Zongorán kísértem magam, egy nagyon jó számot énekeltem, de olyan félelem jött rám, hogy remegtem, előtte való este rosszul voltam hánytam, meg ilyenek. Amikor én következtem és leültem a zongora elé, annyira ideges voltam, hogy szédültem zsibbadt az egész testem, nem tudtam kontrollálni a mozdulataimat, később amikor visszanéztem a felvételt, hát nem kell mondanom milyen rossz volt. Pedig jó pár fellépés van mögöttem és mégis egyre rosszabb. Mostanában arra is gondoltam, hogy abba hagyom az egészet és eladom a zongorámat is. Nagyon rossz érzés, mert a zene az egyetlen, amiben önmagam tudok lenni és rossz lenne, ha abba kéne hagynom. Mit csináljak ezzel az egésszel, mert most már annyira rossz, hogy ha csak arra gondolok, hogy ki kell mennem a színpadra, rögtön görcsbe rándul a gyomrom és remegni kezdek. Pedig nagyon vágyom rá. Miért nem a béna bikicsunájosok ilyen gátlásosak?
2010. dec. 7. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira furcsa az, hogy kiskorodban nem féltél, most meg gátlásosabb vagy. A kiskorban ez sokkal egyszerűbb, akkor nem annyira foglalkozol azzal, hogy Úristen, mi lesz, ha most leblokkolsz.. Belegondolsz a gyerekek többsége eléggé vállalkozó szellemű. Mielőtt belekezdesz az előadásodba lélegezz mélyeket, próbálj megnyugodni. Mondogasd magadban, hogy menni fog, nem lesz semmi baj, felkészült vagy. Próbáld meg magabiztosnak érezni magad. Képzeld el az előadás előtt, hogy kimész magabiztosan, előadod, mindenki megtapsol, igenis tudtad az anyagot,kellően jártas vagy benne stb. Remélem tudtam segíteni neked legalább egy picit! :)
2010. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valami oka van annak, hogy ez kialakult. Ezt kéne megtalálnod. Úgy menj ki a színpadra, mintha csak te lennél ott és senki más, és lehetőleg ne gondolj arra, hogy nem fog sikerülni. Ne gondolj semmire közben. Vagy igyál előtte egy kicsit, attól elmegy a lámpaláz ;)
2010. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!