Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hibázok egyre nagyobbaka...

Miért hibázok egyre nagyobbakat a munkahelyemen? Mi bajom lehet? Ki tud rá megoldást?

Figyelt kérdés
Amúgy jó tanuló voltam és még dolgozni is szerettem. Kb 10 éve egy munkaadóm-barátom szólt rám először: "...nem vagy te ilyen hülye! Menj el dilidokihoz és nézesd meg magad..." Akkor időnként mindent elfelejtettem, amit reggel elmondott.Elmentem, eredmény: még nagyobb káosz és kétségbeesés. Most hetente gyártom a selejtet. Ma éjjel meg összetörtem a darut egy cnc géppel!!! Pedig előtte még szépen letakarítottam, jól csináltam mindent, kimondottan ügyesnek éreztem magam..., aztán meg bent felejtettem a darut a dolgozó gépben. Ja, ma volt az első munkanapom a három nap kényszerszabi után, amit a múlt heti dupla selejt miatt ki kellett vennem.( Akkor meghúzni felejtettem el olyan darabokat, amiket pedig ismerek és szeretek csinálni!!!) Tényleg nagy a baj! Jól fizető maszekom volt, amit szintén hasonló problémák miatt adtam fel, de azzal még határidős gondjaim is voltak. Ha ezt is fel kell adnom menjek koldulni? ( Három gyermekes apa)
2011. okt. 14. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A koncentráló, szellemi összpontosító képességed hamarabb "kikapcsol", mint kellene.

Szerintem beszélj erről szakorvossal, ez még biztosan nem dili-baj, de most még idejében elcsípve, meg lehet előzni a jelentősebb problémákat.

2011. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj koldulni, hanem orvoshoz. Egy alapos kivizsgálás szükséges, hogy nem tudsz koncentrálni, mert valójában ez a problémád. Tudod a dolgodat, csak nem tudsz eléggé koncentrálni. Ennek több oka lehet: krónikus fáradtság, vagy ne adj isten agymüködési probléma.
2011. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam akkor volt ilyen időszak, amikor depressziós és stresszes voltam, emellett azt a munkát sem szerettem, amit akkor kellett csinálnom. Egyre többet hibáztam, volt hogy már szólni sem mertem, hogy megint mi történt, ettől persze még stresszesebb lettem. A munkahelyet végül otthagytam, a depressziómat kezelték, és találtam egy olyan munkát, amit szeretek csinálni, szívesen jövök be dolgozni. Azóta nem hibázok többet mint bárki más.
2011. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen problémákkal akár súlyos balesetet is okozhatsz !!! sürgősen orvos, ha nem maszeknál dolgoznál

az üzemegészségügyi orvos nem is engedne dolgozni.

Te is és a munkaadód is súlyos hibát követtek el...

gondolj a családodra és mások épségére, életére.

-munkavédelmis-

2011. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Nem is reméltem, hogy ilyen hamar…

- Tényleg olyan, mintha kikapcsolnék. Csak az a furcsa, hogy mégsem állok meg, hanem tevékenykedek tovább és csodálkozva hallom a furcsa hangokat…

- (A dilibogyók szedésétől húzódozom: szedtem régebben Rivotrilt, orbáncfűtablettát, de semmit nem oldott meg, legfeljebb nem voltam állandóan éhes - ez egy kísérő tünet mostanában is. Ez csak most jutott eszembe, hogy állandóan éhes vagyok.

- Alapos kivizsgálás: kb. húsz éve nem vettek tőlem vért, mert annyira stresszelek tőle, hogy még négy éves munkaviszonyt is hagytam ott, hogy megússzam. Vérvétel nélküli teljes kivizsgálás? Amúgy Te is jól látsz engem, csak két nap hétvége, három nap szabi, kis kirándulás, sok alvás után én is már inkább az agyi problémára gondolok inkább, bár az ilyesmit inkább kibeszélném magamból!

- „… szólni sem mertem…” – ismerősök vagyunk, csak most nincs semmi ötletem, hogy mit merjek én még csinálni? Én még inkább szólok… Mire váltsak a műszaki pályáról, amivel ugyanígy el tudom tartani a családom? Boldog vagy, hogy Neked sikerült, bárcsak nekem is összejönne, köszi, hogy megírtad!

- „…súlyos baleset…” Igen, már nem vezetek autót sem szívesen, pedig régen szerettem, (még csak 41 vagyok!). Most csak néha és csak rövid úton és alig várom, hogy már a fiam vezessen!


Próbálom futással, heti egy jógával, pozitív gondolatokkal, elegendő alvással , stb. „tartani magam”, de valami más a baj!

Tíz éve a pszichológus azt sütötte ki, hogy „nincs mögöttem otthon, biztos háttér, feleség…” Pedig akkor még minden rendben volt „itthon” szerintem a mostanihoz képest. Persze, amikor itthon elmondtam ezt, akkor rögtön rosszabb lett minden és ez is, azóta is mérgezi a gondolatvilágunkat...

- Na, most minek menjek ilyen helyre?

2011. okt. 14. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:

a leírtak "ismeretében" én csak azt tudom javasolni, hogy

kérjél a házidokitól a neurológiára beutalót,ott ragaszkodj EEG. viszgálathoz, és egy koponya CT-hez.

minden előzményt őszintén tárj fel, mondd el, hogy már a családi béke is veszélyben van, és szeretnéd, ha nemcsak a mentális, hanem a szervi okát is megvizsgálnák a tüneteidnek.

a 80 éves anyukám egyik reggel nem tudott beszélni,furcsán nézett, és a mentők elvitték a sürgősségire.

azonnal koponya CT-t csináltak, és megállapították. hogy enyhe agylágyulása van.

A Te korodban ez nem valószínű, de ezerféle dolog lehet a fejben, amiről nem is tudunk, viszont a műszerek kimutatják.

Hááát, kitartást és javulást kívánok Neked.

2011. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

27 éves / f. vagyok, nemrég kezdtem új munkahelyemen, és mindenben hibázok, igaz pályakezdő is vagyok egyben + ennyire nem vagyok felkészülve, hogy figyelni is kell.

A munka alatt sokszor rám jön a fáradság. Agyilag érzem, hogy kikapcsolok. Elég durva, nem szeretném, hogy az állásommal fizessek érte.

2016. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!