Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kisérlet tulélő?

Öngyilkossági kisérlet tulélő?

Figyelt kérdés
Mit érzett mikor öngyilkossági kisérletet hatott végre ? Mivl próbálkozott hoyg élte tul? megbánta?
2010. dec. 8. 14:35
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
98%

Persze, igazad van, de amikor évekig csak kudarc, bukás és szenvedés van, és győzelem sehol, az nem egyszerűen lelkileg őröl fel, hanem szép lassan testileg is, és ez már nagyobb probléma. Ha valaki e mellett még valóban depressziós is, abból lehet igazi tragédia.

Tudod, engem évek óta mindíg azzal vígasztaltak hogy "most már csak jobb jöhet", ehhez képest csak rosszabb és még rosszabb jött. Itt bizony már elvész a hit mindenben, magamban is. Hangsúlyozom még egyszer, hogy nem tervezek már öngyilkosságot, de talán nem is lenne rá szükség, mert a folytonos stressztől az immunrendszerem annyira le van gyengülve, hogy minden betegség előjön rajtam és előbb-utóbb a testem fel fogja adni, akár akarom akár nem.

2010. dec. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
20%

Nem igaz, hogy semmi öröm nincs az életben.. bizton állítom valami van aminek lehet örülni.. csak mikor sok bukástól az ember annyira mogorva lesz, hogy már a körülötte már meglévő jó dolgokat nem képes felismerni. Alapvetően én is pesszimista a és borúlátó vagyok. De a reményt nem adom ki a kezemből soha.

Egy rohadt körfolyamat ez az egész, a végén már úgy bedarálja az embert hogy zombi lesz. Ilyenkor kell egy kisiklás... Tök mind1 mit csinálsz csak ne azt amit eddig.. egyik reggel felkelsz és elhatározod, nem leszel hajlandó azt csinálni amit eddig... én úgy gondolom radikálisan ki kell lökni az eddigi életéből az illetőt... És akár erőszakkal is, mert inkább egy jó szándékú verés mint önkényes halál... Jó lehet egy verssel, elráncigálással nem oldódik meg a baj, de annyi igen hogy tisztábban reálisabban láthatjátok akkor a világot... mert ne is haragudj meg, piszok szemetek vagytok magatokkal, szegény lelketek vágyik jó dolgokra, ennek ellenére meg a sarokban rohadtok... nincs kedvetek, nincs kitartásotok, az alapvető emberi tulajdonságaitokat hazudtoljátok meg... ilyenkor érthető a válaszom is: soha nem fogok veletek megértő és elfogadó lenni, mert helytelen az egész... ti nem betegek vagytok, nem is gyenge jelleműek, csak simán nem tetszik az élet, nah és ez a nem mind1 dolog.

2010. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
91%
Nem tehetem meg hogy a sarokban rohadjak, ugyanis most épp egy lakásvásárlásba buktam bele, úgyhogy épp elég intézni valóm van és lesz, pl. bíróságra járkálás és mivel per pill lakásom sincs, mert eladtam, így a lakhatási problémámat is meg kell oldanom, viszont arra már nem maradt elég pénzem. És ez csak a jéghegy csúcsa az elmúlt évek történéseihez képest. És ez az ami felőröl, nem kapcsolhatok ki mert minden percben a megoldásokon kell gondolkodnom és tennem kell érte. Ettől vagyok már a teljesítőképességem határán. De még egyszer hangsúlyozom, nem akarok meghalni ez miatt, csak belebetegszem. Egyébként nem szoktam ezen az oldalon panaszkodni, én inkább segítő válaszokat szoktam adni, csak ez a téma és a hozzászólások most kihozták belőlem.
2010. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

Aki nincs ebben a helyzetben fogalma sincs min mennek keresztül az ilyen emberek. Könnyü tanácsokat osztogatni de megélni már nem annyira.

Én nem azért vagyok depis mert nekem igy jó meg az akarok lenni.

Nem kivánom senkinek hogy azon menjen keresztül lelkileg amin én vagy mi

2010. dec. 14. 16:25
 35/53 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem már mindenkinek megfordult már a fejében, hogy milyen lehet az Ön gyilkossága. DE. Létezhet olyan is, hogy valaki úgy érzi, hogy nem jó időbe született és így kénytelen élni a korában. Nálam is ez van. Én más korban képzelem el magam, nem ebben.
2010. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
88%
Én is így vagyok vele, akármilyen is volt az átkos, én a 60-as, 70-es években boldog lettem volna. Egyértelmű célok, egyszerű igények...
2010. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim válasza:
100%

Az öngyilkosok legnagyobb része depressziós/szorongásos, ami ugyanúgy betegség, mint pl. a cukorbaj - ennek tünete a labilitás, ezt pedig felróni valakinek, aki ebben szenved olyan, mint bántani egy cukorbeteget azért, mert nem ehet édességet.


Egyébiránt többször éreztem már késztetést az öngyilkosságra, de még egyszer sem próbáltam meg - nem voltam elég elszánt. Ha esetleg alkoholt fogyasztottam volna mellé, biztos nem élnék már.


Egy hídról akartam levetni magam késő este, amikor már senki nem jár arra - mivel nem tudok úszni, azt hiszem, simán megfulladtam volna. Viszont megijesztett az, hogy ebből biztosan nincs visszaút (nem olyan, mintha elütne egy autó vagy kiugrom valahonnan, hogy talán túlélem), valamint az is, hogy nagyon komoly károkat okoztam volna a családomnak és a barátnőmnek.


Nem ez az első depressziós korszakom, de ez már másfél éve tart, végre talán ki tudok lábalni belőle - úgy döntöttem, pszichológushoz fordulok. Ha néhány hónap leforgása alatt sem lesz komoly javulás, n em tudom, mi lesz; egyelőre örülök annak, hogy eljutottam odáig, hogy ezt meglépem.

2011. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
56%
Én 15-17 évesen voltam öngyilkos hangulatban. Egy idő után kinövi az ember. Most 19 éves vagyok és csak ritkán gondolok rá. Vizsgaidőszakban rám jön a mi lenne ha, de igazándiból nem akarok meghalni. Szerencsére nem kell örökké élni, aki pedig meg akar halni, az kimegy a vonat elé keresztbe fekszik és vár. Nem kell hozzá pisztoly sem. Viszont ha így is úgy is meghal az ember, minek siettetni? Tizenévesen másképp gondolkodik az ember, mindenképpen fel kell nőni ahhoz, hogy tisztán láss!
2011. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
96%
utóirat: 3-szor próbáltam (2-szer gyógyszer (15 évesen), egyszer érvágás (16-17 évesen). Egyszer sem voltam tényleges életveszélyben, ami azt mutatja, hogy nem akartam és szerintem igazából senki sem akar meghalni.Ezért remélem még minden kommentáló él...
2011. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Jöjjenek még válaszok!
2011. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!