Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kisérlet tulélő?

Öngyilkossági kisérlet tulélő?

Figyelt kérdés
Mit érzett mikor öngyilkossági kisérletet hatott végre ? Mivl próbálkozott hoyg élte tul? megbánta?
2010. dec. 8. 14:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ítélem el, aki öngyilkos akar lenni. Ő élete. Még én is lehetek egyszer.

Ez a depreszziós dolog meg a magam részéről hajlok rá, hogy csak egy roh.adt nagy pénzforrás a gyógyszeriparnak!

Én is éreztem egy időben azt az ürességet amiről beszéltek, hogy nem látom semmibe örömömet és értelmét, hogy egyáltalán minek bármit is tenni, egyszerűen nem tesz boldoggá. Teljes kiégést és üresség magyarul életkedvtelenséggel párosítva. Az meg, hogy ki hogy kezeli ezt, és hogy túl próbál-e jutni rajta, nem a gyógyszerektől függ, nem is azon, hogy most rá húzzák ezekre a tünetekre a depreszzió nevű "betegséget", ami egy olyan dolgok h csak egy nevet adtak valaminek. Ide mindig a körülmények vezetnek egy embert. Ez saját magától függ.

Változtatni kell a hozzáálláson és az értékrenden, meg kell tanulni értékelni a sz.aros kis életetekben azt a csöpp jót, amit észre sem vesztek a temérdek rossz miatt. Rá kell jönni, mi az amit szerettek ebben az életben, és arra figyelni és tenni. Az élet mindig hozhat újat, de bátornak is kell lenni.

A legtöbb esetben te magad vagy a kudarcaidnak és boldogtalanságodnak az oka.


Ha ismersz valakit, aki sokat panaszkodik, akkor tudhatod,hogy az egy olyan ember, aki még nem nézett szembe a halállal. Mert miután szembenéztél a halállal, utána soha nem fogsz panaszkodni. Mert úgyis meghalhatsz,ha tényleg azt hiszed, hogy az élet olyan rossz, hogy annál a halál is jobb. És abban a pillanatban, amikor meghalsz, akkor nem kell visszajönnöd. Ez épp olyan, mintha meg akarnád ölni magad. Ha meg akarod, hát akkor öld meg magad! Ki mondta, hogy itt kell élni? Nem kötelező élni. Csak azért, mert a mamád és a papád egyszer közösült? Ez nem jelenti azt, hogy neked most itt kell lenned addig, amíg meg nem halsz. Mert nagyon sok ember így él, hogy jaj! jaj! nézd, hol vagyok, most addig kell élnem, amíg meg nem halok. Hát nem kell!


Nézzetek szembe a halállal. El lehet menni egy helyre, elhatározni, hogy nem jössz vissza, és megölöd magad, hacsak valóban rá nem jössz, hogy tényleg élni akarsz.

És nem azért, mert a mamád és a papád idevarázsolt, hanem annak ellenére is élni akarsz. De közel kell kerülni ahhoz az érzéshez, hogyaz ember észre vehesse, hogy nem kell élnie. Hogy nagyon könnyű az embernek véget vetnie a saját életének.

Attól a perctől fogva soha nem fogsz panaszkodni. Sem-miről senkinek. Mert rájössz arra, hogy akármilyen kemény az élet, még annak is lehet örülni, ha valami fáj. Mert amikor meghaltál, akkor már semmi sem fog fájni. (F.A.)

2011. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
3%

A depresszió nem fizikai betegség.

A depresszió egy világnézet.

Ugyanúgy mint bármelyik másik világnézet a sok közül.

Minden világnézettel az a baj hogy egy szűrőn keresztül nézel. Nem látod át tisztán a dolgokat. Én is akartam öngyilkos lenni, nem egyszer, és nem kétszer. De aztán rájöttem arra hogy máshogy is lehet élni. Kicsit hosszú volt az út, és rohadtul sáros, de megérte.


Én azt mondom nektek aki öngyilkos akar lenni az előbb levelezzen velem 1-2 napot. Ha már öngyilkos akarsz lenni akkor minden mindegy, szóval kibírod azt a kis levelezést.

Nem garantálom hogy tudok segíteni. De abban biztos vagyok hogy meg tudom mutatni az utat. De nem mehetek át rajta senki helyett.

21/F

2012. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
93%

Én is így voltam vele, egy nappal előtte segítséget kértem. De ha megpróbálom , szinte biztos, hogy sikerült volna, 30 darab vényköteles szívnyugtató tuti végzett volna a depressziótól legyengült, 14 éves testemmel. Azóta eltelt majdnem fél év, és azt hiszem talpra fogok állni. Néha még gondolok arra, hogy bár megtettem volna, de ha már életben maradtam, nem törhetem össze a szívét az egyetlen embernek, aki segít nekem, úgyhogy maradok. Ne hagyjatok itt mindent ti se, kérjetek segítséget, ha nem teszitek, nincs sok esély rá, hogy csak úgy az öletekbe pottyan.

15/L

2012. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

Nem leszek öngyilkos, pedig most nagyon szeretnék, mert a szüleimet tönkretenném. 1-2-szer már próbáltam, de ezek szerint nem komolyan, az csak kamasz hiszti volt.

Lehet egyszer megtenném. Természetesen úgy, hogy a szerveim még tudják valahogy felhasználni. Nem akarok önző lenni még halálomban is. Magamból van elegem, vagy nem is tudom. Olyan mint egy rossz film, és csak át szeretném már kapcsolni. A forgatókönyvet néha hiába írom meg, beleszól a rendező.

2017. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

"30 darab vényköteles szívnyugtató tuti végzett volna a depressziótól legyengült, 14 éves testemmel."


Hát, talán nem ártana blemélyülni abban sem, hogyan miért lesz szenvedéssel teli utolsó pár perced a halálod előtt, hanszívgyógyszerrel próbálod véghezinni a dolgot...


Csak mert ha azt képzeled, hogy majd kiütöd magad, akkor elárulom, hogy sajnos nem: a szíved működése áll le először, abbahagyja a pumpálást, de az agyad még működik, ekkor felébredsz, és szabályosan tudatában vagy, hogy jelenleg épp fuldokolsz... Addig, amíg tényleg meg nem halsz, de ezt érzékelni fogod.


Szóval szívgyógyszerrel annyira nem művi a dolog, mint gondolnád. ;)

2017. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
Mar csinaltam.
2022. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Kedves 21es válaszoló.

Aki öngyilkos az :

Bátor: ő meg merte tenni, te/mi viszont nem

Nem önző: hisz az a saját élete, azt csinál vele amit akar, nincs hozzá nőve senkihez, a saját testét ő irányitja, nem más.

Nem lusta: hisz keresnek/kerestek kiutat, de nem találtak olyat hogy ne tegyenek kárt magukban, így ezt találták helyesnek.

DE a nagyon kedves hozzátartozók egy kicsit el gondolkodhatnának, vajon miért tette amit tett.. az oka biztos meg van/volt rá.

"Kedves és szerető"Család, "megbízható és törődő" barátok akár "poénos és normális" munkatársak?

Ők gondolod észre veszik/vették hogy baj van? A válasz "nem/ csak sajnáltassa magát" stb.. (ez 99% így van)

De mikor megteszi, akkor a hiper szuper kedves hozzátartozók ott sírdogálnak a sírnál hogy "miért tette?/ "annyira hiányzik" / "miért nem beszélt róla?, bennem mindig is megbízhatott" stb.. de amíg élt tudomást sem vettek róla és a probémáiról...

Saját válasz. Le lehet pontozni. De ti is legbelül tudjátok, hogy ez az igazság, csak féltek magatoknak is bevallani, hiszen TI "MÁSOK" VAGYTOK "ÉN NEM VAGYTOK OLYAN MINT A TÖBBI..stb (holott mindenki e téren ugyan olyan, csak a személység más és ez a 2 dolog teljesen más).

febr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
És azt még hozzá teszem hogy az öngyi*kosok sem akarnak megh@lni, csak nem akarnak így élni és szenvedni.
febr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Az öngyilkossággal az ember kizárja azt a lehetőséget, hogy esetleg jóra fordulhat minden.

Most nem arról beszélek, ha valaki végstádiumú beteg és elviselhetetlen fájdalmai vannak. Hanem arról, ha valakit megcsalnak, vagy szar/nincs munkahelye, nincsenek barátai, nincs pénze, meghal a párja/gyereke, vagy akár mindez egyszerre.

Az az igazság, hogy erősnek kell lenni.

A másik titok pedig az, hogy rá kell jönnöd, valójában ki is vagy te. Nem a betöltött szerepekre gondolok, hanem úgy abszolút ki vagy? Az egész egy film, és ha el tudsz távolodni az egódtól, akkor még úgy is szórakozni tudsz rajta, ha minden szar nagyon.

Gondold el, megnéznél egy olyan filmet, amiben minden tökéletes, csak jó dolgok történbek/bem történik semmi?

Hát nem, kibsznád a kukába. Mert nem érdekes. Neked akció kell és dráma, meg tragikomikum, meg néha jó egy happy end.

Az életed is ugyan ilyen. Másképp nem tanulsz, nem fejlődsz semmit.

Ha megölöd magad, akkor megszakítod azt az érdekes filmet és kész, nem lehet siha többet folytatni, újranézni.

Arról nem is beszélve, hogy milyen katasztrófális hatással lennél a körülötted lévőkre.

Vidd végig a filmet, még bármi történhet.

febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Nem akarok mindenki szajaval beszelni, de az en esetemben konkretan nem tudom, miert vagyok olyan amilyen. Szuicid.


5 db kiserletem volt. Nagyjabol vegigolvastam a valaszokat vegig. Voltak paran akik 5x probalkoztak, en is 5x. Abbol 2x elmentem volna, csak nem tudom ti eljutottak oda, abba fazisba azzal a modszerrel amivel en. Amikor a biologiad mondja NEM, de te meg IGEN. Ekkor mindent megtesz a test, hogy ne, illetve vegyuletek, molekulak depolarizalodnak az agyban a kozel halalhoz, es ossze visszasag van. En nem juttottam el odaig, hanem euforiat ereztem, minden szinesebb lett, korulneztem, mert egy erdoben csinaltam, es nem akartam ezt itt hagyni, a szep kek eget, olyan friss zold volt minden. Aztan veresen, nehezen, de megszabadulam attol amivel szerintem 1 - 2 perc es agyhalott vagyok es senki sehol nem talalna meg max a csontomat vagy a vaddisznok ettek volna meg hiaba magvakat esznek.


A masodik sikertelen probalkozas tuladagolas alkohollal ahogy gyanitom kb 80%-a az itt levoknek resze volt, en vagy 5 fele mas fajta gyogyszert vettem be, meg mindent felet, most nem irom le. Nem akarok otletet adni. Arra ebredtem, hogy tiszta hanyas minden, de mellettem. Ezt remelem ertitek. Ha fuggolegesen jott volna fel, belefulladok. Eszmeletlen voltam amikor hanytam. (bal?)szerencsem volt. Ugy nez ki lesz 6. mert drasztikusan romlottak a korulmenyeim.


Az, hogy valaki azt irta aki 5x probalta de nem sikerult, Chester Bennington enekes is nyilvanosan 3x probalta, azon kivul, hogy a patologiabol mi lett kihuzva isten tudja mi az. Emellett fiatalabb koraban is erosen allitom vagy 3 - 4x probalta. Gondolom, ahogy le van irva, nem birt aludni, altatot vett be, ugy se ment, mar napok ota nem tudott aludni plusz lelkileg total roncs, itt lett vege. Valakinek elsore megy, valakinek 10. alkalomra.

febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!