Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Ez komoly...

Mi lehet a bajom? Ez komoly dolog?

Figyelt kérdés

Szóval hát nem is tudom hogyan fogalmazzam meg...

Nagyon nyugodt vagyok általában mindig, alig beszélek, csak ha olyannal vagyok akit jól ismerek (ilyen ritkán van, mert nincsenek barátaim:().

Szóval nyugodt vagyok, viszont olyan apró dolgok feltudnak dühíteni néha... Pl. anyukám kihúzza a netet esténként, mert sokat netezek és mikor szól akkor halkan mindig valami csúnyát mondok vagy sírhatnékom lesz, de csak rövid ideig tart ez, fél perc kb.

Meg tegnap például orvos jött mamámhoz és bent volt közben a kutyánk az én szobámban, aludt. Mikor az orvos csengetett a kutya elkezdett nagyon ugatni rá és nem akarta abbahagyni, befogtam kézzel a száját míg bejött az orvos. Viszont miközben fogtam a száját nyálad lett a kezem meg olyan kutyás szagú és ettöl valamiért elkezdtem bögni és mérges lettem. Kicsit meg is rúgtam a kutyust sajnos de csak gyengén... aztán míg itt volt az orvos addig ültem az ágyon néztem a kezem és nem mertem semmihez érni vele, nagyon nem tudom elviselni ha koszos vagyok :S

A kutyára meg fenyegetöen néztem, hogy nehogy elkezdjen ugatni és szegény félve összegömbölyödött a helyén :/


Ez csak egy példa volt, de pl ha apám koszos nadrágban ráül az ágyamra (mert úgy éri csak el a könyvespolcot), akkor is miután kiment én felugrok és végig a kezemmel lesöpröm az ágyat mert nagyon irritál, hogy esetleg koszos lett és közben könnyezek, sírok meg mérges vagyok :S


Ezek a "rohamok" elég hamar elmúlnak szerencsére, olyan 1-2 perc mindig. De nem értem miért vagyok ilyen...

Az állatokat nagyon szeretem, van 1 kutyánk, 2 cica, 2 papagáj és szeretnék tengerimalacot vagy teknöst is...

Nem szeretném bántani az állatokat, meg senkire se szeretek csúnyákat mondani (föleg anyukámra nem). Nem is szoktam káromkodni, csak ilyen esetekben jönnek ki az ilyen szavak a számon.. nálunk sose volt szokás a káromkodás.


Nem értem miért lettem ilyen.. tényleg nagyon nyugodt lány vagyok mindig, kedves vagyok mindenkivel, segítek ha tudok még idegeneknek is. A buszon is átadom a helyem, vagy akármiröl legyen éppen szó...

Egyszerüen nem értem, hogy ilyen esetekben, mikor vagy koszos lesz a kezem akaratlanul vagy valami olyat tesznek ellenem ami nem tetszik, miért válok ilyenné :'(


16/L


2010. dec. 19. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
mondhatnám hogy csak szereted a tisztaságot,rendet de ezeket a ,,rohamokat" valószínűleg nem egy kis kosz okozza hanem valami lelki dolog.nincs benned valami lappangó feszültség?
2010. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nincs evvel lazulj el.Ha a kutyával van baj ne nézz rá.Nekem is voltak hasonló gondjaim de ön uralommal le lehet győzni!
2010. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ma 19:20: Hát az az igazság, hogy amíg nem ér hozzám a "kosz" addig nem zavar, se a rendetlenség. Ugyan így vagyok a rovarokkal, bogarakkal is, amíg nem érnek hozzám addig nem zavarnak...


Nem tudom.. biztos van bennem feszültség.. eléggé egyedül vagyok sajnos :(

2010. dec. 19. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok probléma oka lehet a magány. De amit írtál tisztaságmánia is lehet, nyilván van az embernek egy egészséges tisztaságvágya is. Valószínűleg azért reagálsz a kis dolgokra érzékenyen mert nem történnek veled nagy dolgok sem.


Lehet, hogy valami olyan miatt vagy feszült, amiről nem is gondolnád. Ahhoz, hogy jó tanácsot tudunk adni, valamennyire ismerni kellene téged. Általában akik itt kérnek segítséget nem igazán rendelkeznek olyan baráttal, akire számíthatnak.


Ha gondolod, írj privátba, szívesen beszélgetek veled, megpróbálok segíteni.

2010. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már nem rendelkezek igazi baráttal.... csúnyán átvert és végig hazudott nekem... megszakadt a barátság :/
2010. dec. 20. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor keresned kell valakit, akiben bízhatsz. Ha magadra maradsz, az is okozhat feszültséget. Gondolom ezek után nem könnyű bárkiben is megbízni.

Valószínűleg érzékeny is vagy, de ez ideiglenes is lehet, ha arról van szó, amit fent mondtam.

Ennél többet nem tudok mondani ismeretlenül.

2010. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majd írok neked levelet kicsit késöbb, csak most le kell feküdnöm mert megfáztam és begyulladtak az idegek a hátamban :(
2010. dec. 20. 13:13
 8/10 anonim válasza:
Hát valahogy kezelni kell az ilyen reakciókat :S
2010. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem lehet, hogy fáradt/kialvatlan vagy? Vagy túl stresszes? Ilyenek velem is előfordultak, de csak ha sokat stresszeltem. Beszélgess a töbiekkel, legyél nyíltabb, hogy legyen valakivel megbeszélned a gondjaidat. Nincs valami, ami feszélyez? (nem vagy megelégedve magaddal, pl. elhízás) Néha próbálj relaxálni. Nekem még egy dolog segített: a patikákban lehet kapni China Olaj nevű szert, wengem az megnyugtat ha a halántékomra, orrom alá, mellkasomra teszek belőle :D 15/L
2010. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Várom a levelet, eddig pozitív visszajelzések érkeztek, remélem rajtad is segíthetek valahogy.
2010. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!