Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás leküzdésére milyen...

Szorongás leküzdésére milyen házi gyógymódokat, praktikákat, trükköket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Néha rám tör a szorongás, gyorsabb pulzus,idegesség, de nem szeretnék mindjárt orvoshoz fordulni, ezért kellene pár tipp.
2010. dec. 30. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sportolás.
2010. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Előző olvasó jól írta. Ezenkívül együtt lenni barátokkal, beszélgetni szülőkkel, olvasás (pl. nekem a kalandregények, science-fiction-ök váltak be).
2010. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szedjél magnéziumot, és naponta egy kocka finom, tiszta csokoládét egyél meg.

Este lefekvés előtt egy órával igyál egy csésze citromfű teát.

Egy-két hét múlva érezni fogod a kedvező hatást.

A további javulást tavasszal várhatod, amikor többet süt a nap, aminek a hiánya nagyon is rányomja a bélyegét a téli mindennapjainkra.

2010. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Pszichológussal pár alkalmas konzultációt, aki megtanít neked szorongáscsökkentő technikákat. Vannak rá jó gyakorlatok.


Emellett sport, mozgás, tánc ezerrel.

2010. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

NE MENNY ORVOSHOZ KÉRLEK!!!!!


itt az orvosság: szeretet, gondoskodás, élmény, érdeklődés


1. beszélgetés jó baráttal,testvérrel, mamával, kötetlenül egymásról. Ha nincs aki meghallgatna mond el a papagájnak, ős is érző lény, biztos meghallgat.

2. kisállatot tartani simogatni, beszélni hozzá, sétáltatni

3. játék, ami felvidít

4. szórakoztató filmek

5. bármilyen TEVÉKENY hobbi (rajzolás, agyagozás, jégkorcsolyaélezés)

6. kellemes zene (nem feltétlenül marilin manson lamb of god)

7. séta séta a friss levegőn. A legjobbe ha szokatlan helyre mész el. Nézz el egy barátoddal az erdőbe és csodáld meg a természetet.

8. Szeresd magad! mond el mindennap a tükörben reggel: Ma valami fantasztikus dolog fog velem történni. (én ma is elmondtam és 3asom lett a lotton :D ) Valamikor persze búrkolt formában csergedezik be a jóság, a pozitív energiák.



Nem vagyok pszchiológus, de nagyon sok könyvet olvastam a lélekről, az énről, a boldogulásról, és meggyőződésből állítom, hogy az oktalan szorongás az bizony belülről fakad belső elégedetlenségből. Ha kicsit másra helyezed a fókuszt nem magaddal foglalkozol enyhülnek a tünetek!

2011. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az orvos tuti talál valamit , ha nem akkor kitalál és beutal egy 1 hetes gyógyszerterápiára ahol kikészítenek.

Nem kamu. Az unokahugom olyan gyógyszereket kapott h kb beszívottnak érezte magát. Sőt olyan gyógyszere is volt aminek a mellékhatása a recepten: agyi strók(agyvérzés), szívroham általi halál!! Természetesen nem szedi ezeket a gyógyszereket csak hangulatjavítót, aminek ugye az a mellékhatása ha nem szeded rossz a hangulatod.


Aranyszabály: Képzeld idegenként a szorongást. nem benned van, hanem egy baci ami rádtör, ha nagyon unatkozol.

Ha viszont nagyon is be tudod határolni h kb mikor jön elő, vezess róla naplót mikor jön elő a roham és így fel tudsz rá készülni és ki tudod védeni.

Pl. általában délutánonként az ebéd utáni pihi előtt.

- Pihenny aktívan, sétálj egyet!

Általában akkor jön elő amikor este lefekszek és egyedül vagyok.

-Old meg, hogy ne egyedül aludj

általában, ha sokat eszek: ügyelj az étrendre erre is csomó jó megoldás van)


Jó egészséget és eredményes önismerkedést! ;)

2011. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Vállalod érte a felelősséget? Csak mert ismeretlenül lebeszélsz egy teljesen idegen embert az orvosról, vagy pszichológusról!

Bátor dolog nem mondom..!

Bocs az offért!

2011. jan. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A szorongás lehet egy egészséges ember problémája és lehet betegség szintű is!

Az utóbbira semmilyen házi praktika nem fog megoldást hozni.

2011. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
0%

ha szorongasz, mond azt folyamatosan, hogy souza souza souza

(ejtsd: szúzáh) nekem mindig bejön

2011. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A Naturland-nak és a Naturstar-nak van egy fajta nyugalom nevű teája. Vegyél egy dobozzal, igyál meg napi egy bögrével, és jobb lesz. nekem is ugyan ez volt a bajom, és segít ez a tea:) sokkal jobb lesz a közérzeted is :)
2011. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!