Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miről beszél a pszichológus...

Miről beszél a pszichológus egy "öngyilkos jelölttel"?

Figyelt kérdés

A fiatalok manapság sokszor próbálják meg megölni magukat, és ilyenkor elküldik őket pszichológushoz, de ilyenkor mit lehet ott beszélgetni? Csak a "Miért csináltad?" kérdést boncolgatják?


Szakmabelieket és azokat, akik átestek már ezen is szívesen meghallgatok :)


2011. szept. 14. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

szia!

Én ugy tudom ha öngyi akar lenni vki,a zárt osztalyra felveszik,egy ismerösöm 3 hetet volt bent,mig kiengedtek,megallapitva h nincs baja,xanaxot felirtak neki,meg kedélyjavitot,de nem szedi.a csaladjat is behivtak h ez mi válthatta ki.

2011. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Le sem sz*rják a "beteget" két perc alatt felírnak valami dilibogyót, aztán mehetsz dolgodra.
2011. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakember, inkább az "öngyilkos fiatalhoz" vagyok közel. Nem próbáltam még ilyesmit, de aggasztóan sokat játszadoztam a gondolattal és voltam már pár pszichológusnál.

Szerintem rosszul tudod eleve, ugyanis


1. A szakemberek nem az öngyilkos jelölttel, hanem az öngyilkossági kísérleten túlesett emberrel foglalkoznak. Egyszerűen azért, mert a jelölt valószínűleg nem megy el szakemberhez, viszont aki már túl van rajta, azt elküldik. De szerintem ezt te is sejted mivel a kérdésben a "Miért csináltad"-ot múlt időbe raktad.


2. Nem a pszichológus, hanem a pszichiáter foglalkozik ezekkel. Amennyire én tudom. Hogy miről beszélnek, az engem is érdekelne, de gondolom kap antidepresszánsokat is, mert a pszichiáternek joga van hozzá, hogy felírja őket.

2011. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, az öngyilkosjelölt alatt azt értem, aki megpróbálta de nem sikerült. Köszönöm a válaszokat. De a dilibogyó mellett csak csinálnak szegényekkel mást is, nem?
2011. szept. 14. 16:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az nem öngyilkosjelölt, hanem öngyilkossági kísérleten túlesett személy. Bocs, hogy kukacoskodok, de rossz volt a megfogalmazás és ezért félreérthető volt.

Amúgy gyanítom, hogy az van, amit az egyik válaszoló írt, hogy kap pár bogyót, aztán jónapot. A magyar egészségügyi rendszert ismerve nem csodálkoznék rajta.

2011. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Rajtam, már kb a 2. alkalommal észrevette, hogy depis típus vagyok (alapvetően nem azért kerültem oda) és rákérdezett, hogy hogy állok az öngyilkossággal (ekkor 12 voltam kb), akkor még egyáltalán nem voltam depis...és meglepett a kérdés, erre mondtam, hogy nem gondaltam még rá, ezzel lezártuk a témát. Viszont mostanábn nagyon is vannak öngyilkos gonsolataim, de nem készülök végrehajtani. Egyenlőre.
2011. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Jártam pszichológushoz egy ideig, bár nem volt kötelező, csak az orvos ajánlott, én meg gondoltam, ha segít, akkor legyen. Eleve azért mentem, mert az orvosok azt állították, hogy anorexiás vagyok, pedig ez nem igaz. Aztán pár alkalom után szóba került az öngyilkosság, csak annyit kérdezett, hogy miért, de nem válaszoltam neki, nem ezért voltam ott. Szerintem ez az én dolgom, mindenkinek saját élete van, és ha úgy gondolja, véget vethet neki.
2011. szept. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
"szegényekkel" sajnálod őket? de mért? (bocs az offért!)
2011. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért írtam így, mert ez majdnem olyan, mint egy betegség (egy agybetegség), amin csak a beszélgetés is segíthet, túl lehet lépni, és nem azt mondom hogy mindegyik ilyen, de vannak akik csak nagyon elkeseredettek és rajtuk lehetne segíteni hogy még normális emberek legyenek (főleg a fiatalok), családdal, boldogságban... te nem gondolod így? Ezt is nyugodtan leírhatod.
2011. szept. 15. 16:41
 10/16 homo ludensz ***** válasza:
85%
Gondolom csak megkérdi hogy miért akar a delikvens olyan útra lépni amiről már nincs visszaút.Most mondjam azt hogy bármennyit tanult,bármilyen jó szakember azt az állapotot ha nem élte át a pszichiáter vagy pszichológus aminek a végén ott vergődik a páciens mint a gombostűre szúrt rovar, akkor úgy sem fogja megérteni. A tanácsok nem jutnak el a tudatáig és a gyógyszert csak addig szedi míg felügyelik.
2011. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!