Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnál is vannak hasonló...

Másnál is vannak hasonló dolgok utáni agyalások?

Figyelt kérdés

pl: egyik ismerősömmel utaztam, és elkezdtem csak úgy énekelgetni magamban, erre az ő haverja elkezdett nevetni majd viccesen megjegyezte: "mint valami fogyatékos" és nevet...

Na már most ez eléggé taszító megnyilvánulás volt részéről, ami akkor nem is érdekelt, az ism is kérdi hallottam mit mondot, mondom igen, mindenkinek lehet saját véleménye" és nem foglalkoztam vele..utána bocsánatot is kért az illető. De mégis, kis idő után valahogy bennem maradt ez a dolog hogy nem álltam ki magamért vagy nem tom...és a dolog prikantériája mostanában több hasnló apró dolog van amin a későbbiekben rágódom, hogy nem úgy kellett volna reagálnom..lejátszom magamban másképp.... Megfigyeltem ez csak akkor jön elő ha olyan társaságban vagyok akik közzül valakit eleve nem kedvelek, vagy bizonytalannak érzem magam. Másnál is van hasonló?


2011. szept. 23. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ilyesmi felnőtteknél is gyakori, bár tudatossággal vissza lehet szorítani. A lényeg, hogy ne akarj igazodni, ne foglalkozz mások véleményével, ne akarj elvárásoknak megfelelni, mert akkor már nem ugyanaz az ember leszel, hanem beszállsz az össznépi képmutatásba és hazudozásba, egy látszólagos egót létrehozva, aki nem is létezik. Légy önmagad mindig, és tojd le azokat, akinek ez nem tetszik!


Az megint más kérdés, de összefügg a fentiekkel hogy ha te magad érzel rá, hogy valamire nem úgy kellett volna reagálnod és ezen rágod magad. Feszélyezett, ellenséges környezetben ez természetes, mert olyankor olyan hormonok termelődnek a szervezetben, melyek elborítják az ember józan ítélőképességét, a gondolkodását és korlátozzák a kommunikációs készségét. (pl. beszűkül a szókincs, egészen más dolgok jutnak az eszébe közben, stb.)

A kulcs a tudatosság, a jelenlét. Sose reagálj valamire csípőből, indulatból, érzelmekből, főleg ne készen kapott - másoktól ellesett - panelekkel. Ha tudatos vagy, mindent másképpen látsz és önmagad tudsz maradni.

2011. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!