Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen recept nélkül kapható...

Milyen recept nélkül kapható bogyót ajánlanátok szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Alapból egy optimista, jó kedélyű lány vagyok, de mostanában megmagyarázhatatlan szorongást élek át. Minden percben úgy érzem, valami rossz fog történni, izzadok, görcsben van a gyomrom, remegnek a lábaim, néha a kezem is. Hasmenésem van folyamatosan, és étvágyam sincs. Gombóc van a torkomban, ha meg kell szólalnom, pedig alapból én mindig nagydumás, társaság középpontja voltam.

Tudom, hogy az okot kéne megkeresni, de nincs oka, minden ugyanolyan, mint eddig, nincsenek nagyobb konfliktusok az életemben, mint ezelőtt.

A kolléganőim is látják, hogy meg vagyok zuhanva, de nem tudom megmagyarázni miért rettegek folyamatosan, és azt se hogy mitől.

Két hete van ez kb.

Szerintem közrejátszhat a rossz idő, a fáradtság is. Vitaminokat szedek, eljárok barátnőimmel tornázni, ez talán segíthet, de kellene még valami, valami szorongásoldó, ami segíthet, hogy ne járjanak folyamatosan szörnyű gondolatok a fejemben, ne féljek a semmitől, kitisztuljon a fejem, és újból reálisan lássam a problémáimat.


Van valakinek ötlete? Tapasztalata?


2011. jan. 13. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a gyógynövény teákat, olyat, amiben van macskagyökér (valeriana), és orbáncfű. (Utóbbi csökkenti a fogamzásgátló hatását, előre szólok!!) Vehetsz ilyet szárítva, vagy kész filteres keverékként (Pl. naturlandos teák, drogériákban bárhol kapható.)


Nekem beváltak szorongásos-depressziós tünetekre.

2011. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valeriana v valeriana relax, vény nélkül kapható a gyógyszertárban. ha pár napon belül nem enyhülnek a tünetek, keress fel egy szakembert. jobbulást!
2011. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is a valeriánát ajánlanám, akár tea, akár kapszula formában! De ha komolyan szoronsz, akkor inkább menj el orvoshoz és erősebb gyógyszert szedj!
2011. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, ez most elég komoly. De nekem ez nem megszokott, nem vagyok az a depis, szorongós, sírós " jaj de sz*r az élet" típus, ezért nem is értem az egészet. Még csak különösebb okom sincs rá, hacsak nem kimerültség. (de akkor gondolom tudnék jókat aludni, de nem érzem álmosnak, fáradtnak magam)


A teákat próbáltam, arra jók, hogy nagyot tudjak aludni, de munkában, ahol figyelni kell, ébernek kell lenni, nem jó semmire. :(

2011. jan. 13. 10:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Dokit nem akarok. Nekem nincs ilyen bajom, hogy "meghalt a kiskutyám és nem tudom feldolgozni" stb.

Mit mondanék neki? ;)

Ha lenne konkrét problémám, már túltettem volna magam rajta, mert akkor tudom, hogy ez és ez miatt szorongok, majd elmúlik.


De így hogy nem látom okát, így csak arra tudok gondolni, hogy a szervezetem kicsit elfáradt, vagy a tél miatt megzuhantam, és most kellene valami hogy átlendüljek ezen.

2011. jan. 13. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez betegség! Amit nem lehet vajákos módon kezelni. Ide orvos kell, menj el háziorvoshoz ő ír fel valamilyen nyugtatót.
2011. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Legna ***** válasza:

A pszichiáterhez nem azok járnak, akiknek "meghalt a kutyusok és nem tudják feldolgozni":):):)

Az orbáncfű tényleg jó, de én csak késő délutánra ajánlom, főleg az elején.

a magnézium sokat segíthet, mind pezsgőtablettában, vagy magneB6, de miért zárkózol el a dokihoz?

Elképzelhető, hogy egy gyenge szorongásgátló segíthet, amíg kideríted, hogy mitől szorongsz ennyire.

Nem fogsz rászokni vagy hasonlók és valószínűleg nem fog csak elmúlni a problémád.

2011. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt hiszem rosszabb lett a dolog. :((

Tegnap hajnalban sötétben az utcán olyan félelem jött rám, hogy nem tudtam megmozdulni. Se továbbmenni, se visszafordulni. Azt hittem ott halok meg, pedig senki sem bántott, semmi ijesztőt nem láttam. :(

Fel kellett hívnom a páromat, hogy siessen értem, mert nem bírom tovább.

2011. jan. 21. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!