Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy nem vagyok már gyerek?

Figyelt kérdés
A szüleim magánsuliba irattak... most vagyok 12 éves és 5. osztályos... már azthiszem kezdek belépni a kamaszkorba mert ingadozik a kedvem és már a nemi szervem is kezd pelyhesedni... meg a mellem... szóval... de az a lényeg hogy elegem van abból hogy bevagyok zárva a házba és nincs egy darab barátom se mert magánsulis vagyok... magányos és kedvetlen vagyok... és szerintem a napi sulibajárás sokkal jobb lenne a szívemnek is és még motiválna is valami a tanulásra... hogy mondjam meg?
2009. jan. 31. 22:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%
plusz nyugodtan megpróbálhatod, biztos nem olyan szigorúak a szüleid ha megengedik, hogy ilyen későn még 12 évesen gépezzél
2009. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
a nemi szervem a mell? lány vagyok és... hála ég nem nőtt ott szőr... :D oké majd megpróbálom... de azért még várok pár kommentre...
2009. jan. 31. 23:09
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én öcsém is ilyen idős és hasonló problémákkal küzd!Bár ő nem magánsulis. Nagyon jó,hogy nem törődsz bele! Az én öcsém is félénk a szüleink felé, ezért általában én vagyok közöttük a kapcsolat tartó.A szüleim pedig sok mindent engednének neki,ha ő állna oda és mondaná el a problémáit! Szóval hajrá, mikor együtt vagytok kezd el mondani,hogy mit szeretnél. Mond,hogy jobban tudnál teljesíteni egy olyan közegben,ahol egészséges verseny alakul ki a társaid között! Gondolom azért írattak magánsuliba,mert azt hitték,hogy ott több ismeretet kapsz és jók lesznek az eredményeid. A szocializálódás a korodban nagyon fontos!Fontosak az eleinte kisebb élettapasztalatok majd az egyre nagyobbak!A lényeg,hogy ne felháborodva mond el ezeket,hanem hogy a szüleid érezzék,hogy te értékeled amit csinálnak,csak ez számodra nem a legjobb módszer! Sok bátorságot és sok sikert!!!
2009. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
heh... az lehet hogy ezt a gépezést engeik de azt már nem hogy (nap közbe) kimenjek az udvarra egy kis frisslevegőt szívni és simogatni a cicáimat...
2009. jan. 31. 23:11
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, de ezt ebből ezt vontam le:

te írtad: "és már a nemi szervem is kezd pelyhesedni... meg a mellem...szóval... "-->> nekem ebből az jött le, h fiú vagy, mert a nemiszerved és a melled is kezd szőrösödni. Kicsit félre érthető. Legközelebb sztem fejezd be a mondtatot, és ne írj 3 db pontott. Pont ez miatt. És tényleg bocsi, h fiúnak néztelek, de én ezt következtettem le.

2009. jan. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
ok semmi baj... de most ettől függetlenül akkor most térjünk vissza ahhoz hogy mit mondjak szüleimnek
2009. jan. 31. 23:22
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondani, hogy:

Apu, anyu nagyon szeretlek titeket és tudom, hogy mindig a legjobbat akarjátok nekem és nagyon hálás vagyok mindenért amit kaptam és a szeretetért, amit mindig kapok. És igyekszem jó gyereketek lenni. Vannak hibáim, de azért megpróbálok jó lenni.


Ezért szeretnék nektek nektek elmondani valamit, ami nyomja a szivem. Mert szeretném elmondani, ha valami bánt. Szóval, azt hiszem kezdek felnőni és látom mindenhol, a testemen és a lelkemen is. És kicsit magányos vagyok a barátaim nélkül. Lehet, hogy a magánsuli miatt van, hogy olyan egyedül érzem magam. Tudom, hogy nem véletlen, hogy így döntöttetek, de szeretnék másokkal együtt lenni, mint a többi rendes sulis. Vagy lehetne délutánonként barátokat áthívni? valami hasonló.

Remélem, valamit segített.

2009. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

az előttem hpzzászólónak gratulálok!

ezt a fogalmazást add le máshová is:)

2009. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
oké a dolog csak az a baj hogy egyrészt a 2 bátyám hisztis elkényeztetett szukának tart másrészt egész életemben sóvárogtam (főleg 2009-ben) hogy csak én vagyok ilyen nyomi hogy bevagyok zárva és azt se tom mi van a házunk elé ültetve vagy hogy hogy néz ki egy galamb... amúgy szüleim szernak rám... önállóságra és fegyelemre nem nevelnek... nem világosítottak fel... stb. stb. de persze ha rendezetlen a házifeladatom akkor anyu elkezd rikácsolni hogy nem jó nem jó!... apukám... ő ilyen normális... anyu a főkolompos... (miközben most írok kissé könnyezik a szemem...) pocsék az életem... amúgy nem vagyok finomkodó természetű... a fájdalmat (csak a lelkit... de nem vernek... nyugi) eltitkolom és nem vagyok finnyás... sorra daraboltam egyszer a halaimnak a gilisztát csupa zöld trutyi folyt a gilisztából de egy kicsitsem gondoltam magamban hogy fújj... baba helyett tankal játszottam.... szóval a finomkodás nem az én stílusom... de megbántani meg nem akarok senkit... nem tudom... minden második nap majdnem bőgök szóval... sürgősen lépnem kéne... de még szedem a bátorságot... és a kommenteket...
2009. jan. 31. 23:58
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyu! Egyszer megpróbálhatod! Plusz ahogy írsz, egész értelmes vagy, tudsz érvelni! Ha a szüleid ilyenek, akkor apudat próbáld meg rávenni
2009. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!