Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek bátor, vakmerő...

Apanacsi kérdése:

Hogyan legyek bátor, vakmerő gyerek? Hogy ne féljek senkitől és semmitől?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell.
2011. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és mit kell gyakorolni?
2011. júl. 7. 23:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Óóó ez nagy művészet.Ezt tényleg magadnak kell kikövezni.Legyél már most bátor és ne hátrálj meg azért,mert nem kapsz olyan választ,amilyent szerettél volna.
2011. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát jó ez olyan válasz, hogy nincs válasz értem én
2011. júl. 9. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehetsz bátor,hogy bele vágsz olyanokba,amibe eddig ezért vagy azért nem tetted.Ez egy komplex dolog,ugyanis ennek összetevőinek eredménye nem az,amit látsz a tv hősökön...Tehát sokinden nem bátorság,hanem vakmerőség,butaság,felelőtlenség...Tehát,aki ki mer mászni az erkély túloldalára az legyőzte ugyan a félelmét,de nem bátor.Szóval ez az alapja.Hogy nem hagyod,hogy a félelmeid legyőzzenek.Kell még hozzá az is,hogy józan ésszel ítélj meg dolgokat,s ezen megítélésedet merd is végrehajtani.Tehát a félelmeid leküzdése akkor alakul bátorsággá,amikor a félelem leküzdése egy megvalósítandó folyamat véghezvitelének az eszköze.Aminek értelme van.Tehát,ha kimászol az erkélyre és visszamászol,azzal semmit nem értél el,hiszen ugyanúgy félni fogsz a leeséstől,aminek következményeit már nem mered vállalni,mert amúgy is f@szság.De,amikor tűz van a lakásban és az erkély az egyetlen menekülő útvonal,és van annyi sütnivalód,hogy kigondolod,hogyan mássz le,valamint le is mászol,na az már bátorság.De ugyanúgy bátorság az is,hogyha van egy ember,aki terrorizál téged,de nem érzed jogosnak a hozzád való viszonyát,ezért beszólsz neki egy cifrát.Ilyenkor számolhatsz azzal,hogy simán leáll és békénhagy.De számolhatsz azzal is,hogy olyat belever a fejedbe,hogy leesik a helyéről.Ha ezt elfogadod,és megállsz a lábadon,akkor visszaüthetsz neki,de ennek akkor lesz értelme,ha tanultál önvédelmet.Szóval a bátorság az intelligencia feltétele,de tudás eredménye a gyakorlatban.Így már jó???Most bátrabb lettél?:)
2011. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm némileg segített igen
2011. júl. 10. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megérte feltenni.:)-Remélem.
2011. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Lehet kicsit későn írok.A

ki bátor,a félelemtől fél:) nincs olyan,hogy valaki nem fél semmitől! Senki nem tökéletes! Ne szégyeld a félelmed.

2013. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól esett ez a kérdés, mert rájöttem, hogy bátor vagyok, nemcsak vakmerő. Flashback-ek: 2-3.osztályos lehettem, volt egy'barátom', nekiálltak a nagyobbak, többen, elébük álltam, és enyhén elküldtem őket máshova. Kaptam is verést, adtam is.

Egy osztálytársam(az osztály réme) előtt állok, jó egy fejjel magasabb, és 20centire a pofájába ordítom, hogy nem félek tőled!

kiskorom óta egy rossz élmény miatt félek a betörőktől, de minden gyanús zajra kimegyek késsel.

Utálok a színpadon lenni, mégis előadóművész vagyok.

Ez így most elég jólesett. És kisnövésű vékony csaj vagyok. Van hajtásim motorra, sokat járok vadkempingezni egyedül.

Szóval le kell győzd a félelmed. Jó ha ösztönösen jön, de az is, ha dolgozol rajta. Normális hogy félsz 8 évesen 3-4 12 évestől. Ott kezdődik, hogy mégis nekikmész a barátod miatt.

2016. okt. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit én is későn szólok hozzá. :D

Nekem is rengeteg félelmem van. Amitől a legjobban félek, azaz hogy megszólítsak egy lányt. :D kínos, hogy 18 évesen képes vagyok betojinak lennem. De tudom, hogy az önsajnálattal nem megyek semmire. Többször tudtam magamnak bizonyítani, hogy ha bátor vagyok, akkor elérhetem amit akarok, de mindig visszaesek a problémázásba.

Ma is volt rá példa, hogy ott ült előttem az a lány és nem tudtam mit mondhattam volna neki. Zavarba jöttem, pedig nem is csinált semmit. Ott voltak a barátnői is (az osztálytársaim) de tudom hogy ez csak kifogás. Attól még odamehettem volna, nyugodtan megszólíthattam volna. Persze, gondolom nincs semmi veszve, fogok próbálkozni mindenképp és ezen van a lényeg, hogy ne add fel.


Nem aktuális a téma, tudom :D

2017. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!